Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Sektör Temsilcileri İstanbul Hırdavat Fuarı’nda Buluştu

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak’ın Genel Müdürü Ahmet Sevük: “Hırdavat ve nalbur sektörünün sanayi üretimde önemli bir yeri var.”

İstanbul Hırdavat Fuarı, 15-18 Mart 2018 tarihlerinde sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Türkiye’nin nalbur ve hırdavat sektörüne yönelik tek spesifik fuar olan İstanbul Hırdavat Fuarı’na katılan Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak’ın Genel Müdürü Ahmet Sevük, hırdavat ve nalbur sektörünün sanayi üretimindeki önemine dikkat çekti.

“Sektör sadece yurt içinde değil, dünyada da kalitesiyle büyüyor”

Son yıllarda hırdavat ve nalbur sektöründe üretime yönelik yatırımların arttığını ve bunun doğal olarak yerli ürünlerin satışına yansıdığını söyleyen Sevük, “Özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla Türk firmaları kaliteli ürünleriyle yurt dışındaki rakipleriyle yarışabilir konuma geldiler. Böylece sektör sadece yurt içinde değil, dünyada da kalitesiyle büyüyor.” diye konuştu.

Askaynak’tan Fuara Özel Fiyatlar

Askaynak inverter, gazaltı, TIG ve plazma kesme makineleri, Lincoln Electric inverter makineleri, Askaynak aşındırıcılar, Harris gaz ekipmanları, VRTEX kaynak simülatörleri, duman emme sistemleri ve Speedtech 215C makinesi ile katılan Askaynak, ziyaretçilerine tüm ürünlerini demo standı sayesinde yakından tanıma ve deneyimleme imkânı verdi. Gerçek kaynak yapımı deneyimi sunan VRTEX 360 Kaynak Simülatörü ile ziyaretçiler arasında keyifli bir yarışma da düzenleyen Askaynak, kazanan talihlilere Askaynak Inverter 155-Super Örtülü Ektektrod kaynak makinesi hediye etti. Ayrıca, fuara özel fiyatlar da sundu.

Askaynak olarak sektörün gelişmesine katkı sağlayan fuarları oldukça önemsediklerini aktaran Sevük, “Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya pazarlarının en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan İstanbul Hırdavat Fuarı’na katılmaktan dolayı mutluyuz. Rakiplerin işlerini yakından takip etmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve sektörel gelişmeleri yakından takip etmek için bu gibi kapsamlı fuarlar oldukça önemli.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu