Son Haberler

SGP 25. YIL FUARI CERMODERN ANKARA’DA

25.yılını kutlayan SGP Türkiye, doğanın korunması, iklim değişikliği ve toprak bozunumuyla mücadele çerçevesinde desteklenen sivil çalışmaları 22-23 Eylül 2017, Cermodern Ankara’da proje fuarı ve panellerle paylaşacak.

1993 yılında ülkemizde başlatılan ve UNDP himayesinde yürütülen GEF Küçük Destek Programı (SGP Türkiye) 25. yılını kutluyor. Yerel sorunlara dikkat çeken, küresel ölçekte de çözümlere katkı yapan SGP Türkiye, doğanın korunması, iklim değişikliği ve toprak bozunumuyla mücadele çerçevesinde desteklenen sivil çalışmaları 22-23 Eylül 2017, Cermodern Ankara’da proje fuarı ve panellerle paylaşacak.

Ülkemizde sivil toplum kuruluşlarının geliştirdiği çözüm ve uygulamalar etrafında resmi kurumları, özel sektör ve gönüllüleri bir araya getiren GEF Küçük Destek Programı, kısa adıyla SGP Türkiye, bugüne kadar 161 farklı sivil toplum kuruluşunun 723 ortakla yürüttüğü 264 projeyi ve 250,000’den fazla gönüllüyü destekledi.

Küçük Adımlar Dev Adımlara Dönüştü

Örnek uygulamaları hayata geçirerek, farkındalık yaratarak, ortaklıklar kurarak, yayınlar üreterek ve taraflar arası diyaloğu teşvik ederek küresel çevre sorunlarına sivil toplumun katkısına olanak veren bir ortam oluşturdu. Birçok kurum ve kişinin katkılarıyla atılan küçük adımlar dev adımlara dönüştü. GEF SGP ailesi bu yolda kararlı bir şekilde ilerledi, çabalar ve başarılar ile doğal öyküler yazıldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu