Son Haberler

SIEMENS DENEYİMİ ICCI’DE

27-29 Nisan tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde 22’ncisi gerçekleşen ICCI 2016’ya katılan Siemens, konferans bünyesinde düzenlenecek etkinliklerde enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı çözümlerinin yanı sıra verimli enerji uygulamalarını ve enerji servis çözümlerini de tanıttı.

Bu sene Türkiye’de 160. yılını kutlayan Siemens, enerji ve çevre sektörlerini bir araya getiren ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın 22’ncisinde enerji sektörüne yönelik kapsamlı, sürdürülebilir ve yenilikçi teknoloji, çözüm ve servisleriyle yer aldı.

Sürdürülebilir bir gelecek için, yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak elektriği en az kayıpla ileten ve dağıtan, yakıtı olabilecek en düşük oranda tüketen ve enerjiyi en yüksek verimlilik ile üreten enerji sistemleri gerekiyor. Geleceğin enerji sistemlerini bugünden şekillendiren Siemens, enerji teknolojilerindeki 100 yıllı aşkın deneyimiyle oluşturduğu bütün bir enerji değeri zincirini kapsayan, çözüm, ürün ve servisleri ile ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda yerini aldı. Türkiye’de 160.yılını kutlayan Siemens, “Verimliliğinizi Artırın” (Powerup your efficiency) mottosuyla yer aldığı fuarda çevre dostu teknolojileri ile verimli, uygun maliyetli, güvenilir, sürdürülebilir enerji teknolojilerini enerji sektörünün liderleri, kamu ve özel sektörün profesyonelleriyle paylaştı.

siemens_icci

Geleceğin Enerji Sistemlerini Bugünden Şekillendiren Siemens ICCI’de

Verimli ve çevreci enerji üretiminde Siemens deneyimini yansıtan ürün, çözüm ve servisler ICCI ziyaretçileri ile buluştu.

Müşteri ihtiyaçlarına göre seviyelendirilmiş Enerji Maliyeti İndeksini (Levelized Cost of Energy-LCoE index) optimize ederek en yüksek müşteri değerini sağlayan Siemens, sürdürülebilir, güvenli, esnek ve maliyet-etkin güç tedarikine olanak tanıyan ürün, çözüm ve servisleriyle ICCI 2016’da yer aldı.

Sınıfının en verimli gaz türbini SGT5-8000H: Alman Endüstri İnovasyon Ödülü’ne sahip yeni nesil gaz türbini SGT5-8000H yüzde 61,5 verimlilik oranına ulaşıyor, yıllık karbondioksit emisyonlarını daha önceki teknolojilere göre yılda yaklaşık 43 bin ton azaltarak, sürdürülebilir güç tedariki ve iklim değişikliğine karşı korumaya katkıda bulunuyor.

Kojenerasyon ve trijenerasyonda yüksek verimlilik: Siemens’in 5 MW ile 65 MW arasında küçük ve orta ölçekli endüstriyel ve aeroderivative gaz türbinleri kombine çevrim santrallerinde yüksek verimlilikte enerji üretimi, kojenerasyon ve trijenerasyon tesislerinde elektrik, ısıtma ve soğutmada yüzde 90 üzerinde verimlilik sağlıyor.

Ödüllü buhar türbinleri: Siemens’in ICCI 2016’da sergilediği ödüllü buhar türbin portföyü yüksek verimliliği ile yatırımcısına kısa süreli geri dönüş sunuyor. Biokütle yakıtlı enerji santralleri, kombine çevrim santral uygulamaları ve kömür yakıtlı tesislerde de tesislerin ihtiyacı olan buharı ve gerekli enerjiyi en verimli şekilde üretiyor.

Düşük rüzgar hızlarında bile yüksek enerji üretimi: 130 metrelik rotoruyla geniş bir süpürme alanı olan SWT-3.6-130, Direct Drive (Dişli Kutusuz) teknolojisiyle birlikte rüzgar hızının düşük olduğu zamanlarda bile yüzde 25 daha fazla enerji üretimi sağlıyor. Saha koşullarına bağlı olarak 135 metreye varan kule yükseklikleriyle sunulabilen türbin, düşük ve orta hızdaki rüzgâr bölgelerinde 3,6 MW seviyesinde enerji üretimi gerçekleştiriyor.

Enerji otomasyonu ve elektrifikasyonu

Türkiye’deki kurulu santrallerin yüzde 30’unda anahtar teslim Elektrik, Otomasyon ve DCS sözleşmelerine imza atan Siemens Türkiye Elektrik ve Otomasyon Sistemleri grubu ile de ICCI 2016’da yerini aldı.

Yüksek emre amadelik ve verimlilik için Siemens enerji üretimi servisleri

Enerji santrallerinde karlılığı artırmak için 7/24 uzaktan izleme ve destek, yerinde arıza tespit ve onarım, planlı bakım, modernizasyon, operasyon yönetimi, parça temini, yeniden tasarım ve yenileme hizmetleri sunan Siemens Enerji Üretimi Servisleri de ICCI 2016 ziyaretçileriyle buluştu.

Enerjinin akıllı yönetimi

Siemens, enerjinin uzun mesafelerde verimli iletimi, elektrik iletim şebekeleri arasında aktarım, mikro şebekeleri ana elektrik şebekesine bağlama gibi genişleyen bir çözüm yelpazesinin yanı sıra daha akıllı şebeke altyapıları için sunduğu kişiselleştirilmiş bir çözüm olan Dijital Şebeke Çözümüyle ICCI 2016’ya katıldı.

Enerji depolama sistemi SIESTORAGE

Enerji üretiminin yeterli olmadığı bölgelerde ya da elektrik fiyatlarının yüksek olduğu zamanlarda sürekli ve sürdürülebilir bir güç kaynağı sağlamaya olanak tanıyan sabit enerji depolama sistemi SIESTORAGE, Siemens’in ICCI 2016’da öne çıkan yenilikleri arasında yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu