Son Haberler

Sistem Çözümleri ve Performansları Eğitimi

Rigips Türkiye, sistem çözümleri ve performansları bilincini geliştirmek için mimarlara, mühendislere, yatırımcılara, mimarlık fakültesi öğrencilerine ve uygulamacılara Ankara’da eğitimler veriyor…

Saint-Gobain Rigips Türkiye, Ankara’daki Rigips Eğitim Merkezi’nde (REM) sistem çözümleri ile ilgili detayları öğrenmek isteyen mimar, mühendis, yatırımcı ve mimarlık fakültesi öğrencileri ile uygulamacılara eğitimler veriyor…

Daha konforlu, daha güvenli ve sağlıklı yaşam alanları yaratılması, kısacası yaşam kalitemizin yükseltilmesi için eko-yenilikçi duvar ve asma tavan sistemleri geliştiren Rigips, yangın dayanımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme, ısı yalıtımı, darbe dayanımı, iç ortam hava kalitesi gibi sistem performanslarını içeren sistem çözümleri ile ilgili eğitimler veriyor. Sistem çözümü kavramı, segment çözümleri, proje detaylandırmaları ve uygulamaları konusunda verilen eğitimler, ilgili meslek grubunun ilgi ve ihtiyaç alanına özel, teorik ve uygulamalı bölümlerden oluşuyor.

Uygulamalar İçin Konusunda Uzman Eğitmenler

Uygulamacılara verilen uygulamalı eğitimler, bölme duvar, duvar giydirme ve asma tavan sistemlerini profesyonel olarak alçı levha ile uygulayan ustalara ve uygulamacı adaylarına konusunda uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Teorik ve uygulamalı eğitim sürecinin sonunda, tüm katılımcılara Rigips REM Eğitimlerine Katılım Sertifikası veriliyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylı ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiş İNTES MYM’nin yetkililerince yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılar ise Mesleki Yeterlilik Belgesi kazanıyorlar.

Bilindiği gibi, Mayıs 2016’dan itibaren, 3194 Sayılı Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmeliğe göre ‘inşaat‘larda yetki belgesiz usta artık çalıştırılamıyor. Ayrıca yönetmeliğe göre şantiyede yapılacak kontrollerde, ustalar yaptıkları işe uygun yetki belgelerini ibraz etmekle yükümlü oluyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu