Son Haberler

SOLAREX İSTANBUL 2016’YA YOĞUN İLGİ

7-9 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören SOLAREX İSTANBUL 2016, güneş enerjisi sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi.

7-9 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen SOLAREX İSTANBUL 2016 büyük ilgi gördü. Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye BölümüGÜNDER’in de desteklediği Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’na bu yıl yine Türkiye’den ve yurt dışından çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Münib Karakılıç’ın da katıldığı SOLAREX İSTANBUL 2016 açılışında konuşan GÜNDER Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, uluslararası platformda bakıldığında akademisyeninden sanayicisine tüm sektör paydaşlarını içerisinde bulunduran tek sivil toplum örgütünün GÜNDER olduğunu belirtti.

GÜNDER Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki yatırımlarını vurguladı.

Ardından YEGM Genel Müdürü Münib Karakılıç yaptığı açılış konuşmasında güneş enerjisi sektörünün geleceği ve bu alandaki yatırımlar konusunda hızlı olunması gerektiği vurguladı. Açılış konuşmalarının ardından konuşmacılar kurdele kesim töreninde bir araya geldiler.

solarex_istanbul

Sektör Yatırımcılarının Soruları Cevaplandı

Solarex Fuarı’nın ilk günü GÜNDER tarafından düzenlenen ve üç bölümden oluşan oturumlarda yasal ve teknik konularda merak edilenler tartışıldı.

İlk bölümde IPARD II ve GEF Orköy projelerine dair merak edilenler aktarıldı ve İlbank yetkilisi yenilenebilir enerji konusunda verilen krediler ile faizleri anlattı.

Programın yoğun ilgi gören bölümü olan ikici kısımda ise kalite, kontrol ve sertifikasyonu konularına değinildi. TUV Avusturya ve Zenit Enerji yetkililerinin saha teknik kontrollerine detaylı değinmesinin ardından TSE yetkilisi Gökhan Durukan, bu alanda yaptıkları çalışmaları anlattı. Bu konudaki Türkiye’nin tek araştırma laboratuvarının Ankara’da olduğunu vurgulayan Durukan, verilen onay belgelerini detaylarıyla aktardıktan sonra soruları cevapladı.

Tüm Sektör Paydaşları GÜNDER Çatısı Altında

Oturumun son bölümünde ise GÜNDER Genel Sekreteri ve Başkanı, GÜNDER’in uluslararası katılımları, projeleri ile üyeliklerini katılımcılara aktardı. Başkan Dr. Kemal G. Bayraktar uluslararası platformda bakıldığında akademisyeninden sanayicisine tüm sektör paydaşlarını içerisinde bulunduran tek sivil toplum örgütünün GÜNDER olduğunu belirtti.

Solarex 2016 boyunca sektör yatırımcıları ve bu alanda çalışmalar yapmayı hedefleyen tüm güneş dostlarını standında misafir eden GÜNDER, güneş kitaplığında yer alan yayınlarını ücretsiz dağıttı, yaptığı çalışmaları ve merak edilenleri yanıtladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu