Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri Düzenlendi | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri Düzenlendi | Enerji ve Maden Dergisi

14 Haziran 2018
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Enerji Ticareti Derneği, EPDK tarafından hayata geçirilen “Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nin Düzenlenmesi” tebliği hakkında bilgilendirme semineri düzenledi.

Enerji Ticareti Derneği tarafından düzenlenen ve EWE Turkey Holding şirketlerinden EWE Enerji’nin sponsor olduğu Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri 12 Haziran’da gerçekleştirildi. Elektrik piyasasında fiyat oluşumu ve yüksek elektrik tüketimine sahip tüketicilerin karşılaştıkları riskler ile başa çıkma yöntemlerine ilişkin düzenlenen seminerde, Enerji Piyasası Düzeleme Kurumu (EPDK) tarafından hayata geçirilen “Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nin Düzenlenmesi” tebliği hakkında bilgilendirme yapıldı.

Enerji Ticareti Derneği (ETD), iş dünyasını Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri’nde buluşturdu. EWE Turkey Holding şirketlerinden EWE Enerji’nin sponsor olduğu ve 12 Haziran 2018’de Ankara Mövenpick Hotel’de gerçekleştirilen seminerde, elektrik piyasasında fiyat oluşumu ve yüksek elektrik tüketimine sahip tüketicilerin karşılaştıkları riskler masaya yatırıldı. Enerji Piyasası Düzeleme Kurumu (EPDK) tarafından hayata geçirilen “Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nin Düzenlenmesi” tebliği hakkında bilgilendirmenin de yapıldığı seminerde, elektrik piyasasının genel durumu da katılımcılarla paylaşıldı. Seminere, son kaynak tarifesi tüketicileri ve EPDK yetkililerinden tedarik şirketlerine kadar yoğun bir katılım oldu.

Enerji sektörü ve tüketicileri buluşturan Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri gibi etkinliklerin tüketici farkındalığı ve sektör açısından büyük önem taşıdığını belirten EWE Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Kadir Bulut; “Böylesi anlamlı bir etkinliğe sponsor olarak destek verdiğimiz için mutluyuz. Başta Enerji Ticaret Derneği olmak üzere destek veren, katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Böylesi kapsamlı projelerin hem tüketiciler hem de enerji sektörü için anlam ve önemi çok büyüktür. EWE Enerji olarak, sektörümüzün gelişmesine katkı sağlayacak tüm etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Demir-çelik sektörü, çimento sektörü, organize sanayi bölgeleri gibi SKTT kapsamına giren tüketici gruplarına dönük olarak düzenlenen seminer, Gates Enerji Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Burak KADIOĞLU moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Paydaşların Gözünden Son Kaynak Tedarik Tarifesi” paneliyle son buldu.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri