Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Sorunlara Çözümler Buluşmaları Başlıyor…

Sorunlara Çözümler Buluşmaları, 17 Mayıs Perşembe günü 18.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmaların iletişiminin yapılması kadar, kurumların bir araya gelerek deneyim paylaşmasının ve ortak projeler üretmesinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünen Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP desteği ve Impact Hub ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nı hayata geçiriyor. 17 Mayıs Perşembe günü 18.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek Sorunlara Çözümler Buluşmaları, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın ilk etkinliğinde Hedef 13: İklim Eylemi başlığında güncel sorunları çözmeye yönelik toplumsal etkisi yüksek çalışmalar konuşulacak.

Hedef 13: İklim Eylemi

Her ay bir Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi odağında yapılacak Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın ilki 15 Mayıs Dünya İklim Günü sebebiyle Hedef 13: İklim Eylemi odağında farklı paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili tüm tarafları bir araya getirerek, İklim Eylemi başlığı altında kurumların neler yaptığına odaklanan bu ilk etkinlikte, yaşanan gelişmeler ve yeni fırsatlar da katılımcılarıyla birlikte konuşulacak. Sürdürülebilir bir gelecek için çalışan farklı kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen Sorunlara Çözümler Buluşmaları, katılımcılara işbirliği yapmaları için önemli bir platform sağlayacak.

UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı, Arçelik Regülasyonlar ve Uyum Yöneticisi Fatih Demiray,Fazla Gıda Kurucusu Olcay Silahlı, İklim Haber Yayın Yönetmeni Barış Doğru ve TEMA Vakfı Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Özgül Erdemli Mutlu da konuşmacı olarak katılacağı Sorunlara Çözümler Buluşması 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Impact Hub’da gerçekleşecek.

Faik Uyanık: “Küresel Hedefler’e dair örnek bir tartışma ve öğrenme platformu oluşturacak”

UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık, konuyla ilgili olarak; “Sorunlara Çözümler Buluşmaları, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma yolundaki sorunlara çözümler arayan, iyi uygulamalar geliştiren ve konuya ilişkin fikir üreten tüm tarafları düzenli olarak farklı temalar altında bir araya getirmeyi hedefliyor. Planladığımız buluşmalar, iklim değişikliği, yoksulluk ve eşitsizliklerle mücadele, toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve sorumlu tüketim ve üretim de dâhil olmak üzere 17 ayrı başlık altında toplanan Küresel Hedefler’e dair örnek bir tartışma ve öğrenme platformu oluşturacak.” dedi.

Sürdürülebilirlik Adımları kurucularından Emrah Kurum, Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nı hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Bu buluşmaların uzun vadeli hedeflerinden biri, katılımcıların Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri özelinde kurumların yaptığı ilham verici çalışmalardan haberdar olmasını sağlamanın yanı sıra aralarındaki iletişimi artıracak bir platforma da öncülük etmektir. UNDP Türkiye’ye etkinlik kapsamında verdikleri değerli katkı ve destekleri, Impact Hub’a etkinliğimize ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Çevresel ve toplumsal duyarlılığı olan, konuyla ilgili çalışmak, projeler üretmek isteyenler için kurguladığımız Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın tüm katılımcılar için verimli ve faydalı geçmesini diliyorum.”

Program:

18.30-19.00 Karşılama & Tanışma

19.00-19.15 Açılış Konuşmaları:

Emrah Kurum, Sürdürülebilirlik Adımları Kurucu Ortak ve Genel Koordinatörü

Faik Uyanık, UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü

19.15-20.30 Panel: Hedef 13: İklim Eylemi

Moderatör: Nuri Özbağdatlı, UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi

Konuşmacılar:

Barış Doğru, İklim Haber Yayın Yönetmeni

Fatih Demiray, Arçelik Regülasyonlar ve Uyum Yöneticisi

Olcay Silahlı, Fazla Gıda Kurucusu

Özgül Erdemli Mutlu, TEMA Vakfı Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı

Tarih: 17 Mayıs 2018, Perşembe

Saat: 18.30-20.30

Yer: Impact Hub

Adres: Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul

LCV: http://bit.ly/cozumlerbulusmasi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu