Son Haberler

SU VE ATIKSU ARITMA SEKTÖRÜ IWE ISTANBUL WATER EXPO 2016’DA

İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferansı 1 – 3 Eylül 2016 tarihlerinde, Yeşilköy İFM İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Su ve atıksu sektörünü tek bir çatı altında toplayan, Türkiye’nin konusunda ilk ve tek ihtisas fuarı olan IWE Istanbul Water Expo, 1 – 3 Eylül 2016 tarihlerinde, Yeşilköy İFM İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuar 150 katılımcı firma, 350 yerli ve yabancı markanın ürün ve teknolojilerini 5.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyor.

Kamu kurumlarının destekleri devam ediyor…

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, İller Bankası ve KOSGEB tarafından desteklenen IWE 2. İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferansı sürdürülebilir su ve atıksu yönetimiyle ilgili tüm paydaşları bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Ekonomik durgunluk ve krize rağmen bütün dünya ülkeleri su ve atıksu yatırımlarına hız veriyor. Bölge ülkelerinde planlanan yatırımlar yalnızca batılı şirketler için değil, Türk şirketleri için de büyük fırsatlar oluşturuyor. Bu nedenle IWE 2016 için Balkanlar, Doğu Avrupa, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Körfez ülkeleri, Kuzey ve Doğu Afrika’dan ziyaretçi organizasyonu için hedef ülkelerden acente, dernek, kamu ve yerel otoriteler ile işbirliği içinde çalışılıyor.

Çevre ülkelerde yatırım yapılması planlanan projelerden bazıları şöyle;

Mısır için 147,9 milyon dolarlık kredi anlaşması imzalandı. Projede amaç; Giza’daki Al Rahawi Drainage Canal ve çevresindeki 32 bölgede yeni ‘atıksu arıtma tesisleri‘nin inşa edilmesi.

İran’da 2016 yılından itibaren ekonomik yasakların kalkması ile birlikte 5 yıl içerisinde su ve atıksu altyapısı için 20 milyar dolar harcanması planlanmakta.

BAE; DEWA artan su ve bina altyapı ihtiyacını karşılamak için 35,4 milyon dolarlık bir maliyetle su şebekesini genişletmek için bir sözleşme imzaladı.

Ürdün’de nüfusun su sıkıntısını gidermek için projeler başlatıldı. Dünya Bankası, Ürdün’ün enerji ve su sektörleri reform sürecini desteklemek için 250 milyon dolarlık finans paketini onayladı.

IWE Istanbul Water Expo firmanız için neden önemli?

*   50 milyar dolarlık Türkiye yatırım pazarında ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak.

*   Yalnızca su ve atıksu yönetimi ile ilgili tüm teknoloji, ürün ve hizmetlerin sergilendiği tek platformda rakiplerinizle birlikte yerinizi almak.

*   Bakanlıklar ve ilgili Daire Başkanlıkları, DSİ, Su ve Kanalizasyon İdareleri, Belediyeler ve diğer kamu kuruluşlarının karar vericileri ile bir araya gelmek.

*   Yapılacak olan yeni ve rehabilitasyon projelerini takip edebilme şansı yakalamak.

*   Özel sektörden sanayici, yatırımcı, danışman ve işletmeci firma yetkilileri ile buluşmak.

*   Firmanızın ürün ve hizmetleri için dağıtım kanallarını oluşturmak ve güçlendirmek için yeni seçenekler bulmak.

*   Ürün ve hizmetlerinizi medya yolu ile kamuoyuna tanıtmak.

*   Akademisyenler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferans programına katılarak sektör gündemini takip etmek.

DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu