Son Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ KONUŞULDU

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, geleceğe dönük stratejilerini, sektörü bekleyen gelişmeleri ve tüketicilerin beklentilerini “Sürdürülebilir İklimlendirme Çözümleri” panelinde paylaştı.

Tüketicilerinin kullanıma sunduğu ürünlerle sektörde birçok ilke imza atan DemirDöküm, geleceğe dönük stratejilerini, sektörü bekleyen gelişmeleri ve tüketicilerin beklentilerini, “Sürdürülebilir İklimlendirme Çözümleri” panelinde katılımcılarla paylaştı. Ar-Ge ve inovasyonda sektörün öncülerinden olan DemirDöküm’ün yeni teknolojiler üzerinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren DemirDöküm CEO’su Dr. Axel Busch, 2 yıldır sektörde dijital dönüşüm için 50’yi aşkın Ar-Ge mühendisi ile çalıştıklarını kaydetti.

Panelde konuşan DemirDöküm CEO’su Dr. Axel Busch, hızla gelişen teknoloji ile birlikte sektörün bu gelişime adapte olup, paylaşıma ve etkileşime hazır olması gerektiğini söyledi. Endüstride artık dijital arayüzler, tüketiciler için akıllı yazılım geliştirerek müşterilerini elinde tutabileceğini söyleyen Busch, büyük veriyi doğru okuyup yöneten şirketlerin kusursuz ürün geliştirip sektörde liderliğe oynayabileceğine dikkat çekti.

“Akıllı bir dünyada yaşamaya başladık”

Endüstride teknolojinin büyük itici güç olduğunu, yeni bir dönemin kapısını aralandığını, somutluklar döneminde tasarım ve kusursuz üretimin yeterli olmayacağını belirten Busch, şöyle konuştu: “Akıllı bir dünyada yaşamaya başladık. Çok değil 10 yıl öncesine kadar üretim için aylarca emek harcıyorduk. Şimdi süreçler teknolojinin büyük desteğiyle aylardan, günlere indi. Artık yarış teknoloji, araştırma ve geliştirme sürecinde. Endüstri 4.0’ın konuşulmaya başladığı bu dönemde tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzde de şeffaflıklar dönemi başlıyor. Bu süreçte sektör oyuncuları ne kadar yakın çalışır, iş birliği geliştirirse sektörde faaliyet göstermeyen markalara müşteri kaptırmayacak. Endüstri olarak iş ilişkilerimizi korumalı, yeni iş modelleri ile müşterilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmalıyız. 7’den 70’e herkes, dijital dünyada iletişim halinde. Sadece insanlar değil, şu an milyarlarca makine, önümüzdeki yakın yıllarda ise yüz milyarlarca makine birbirleriyle iletişimde olup, veri ürettiği bir yaşamı izleyeceğiz. Nesnelerin interneti döneminin konuşulduğu günümüzde, şimdiden 10 yıl sonrası için çalışmayan, büyük veriyi okuyup yorumlayamayan şirketler kısa süre içinde lider olsalar dahi müşterilerini kaybedecek. Bu noktada sektörel iş birliklerinin, rakiplerle paylaşıma açık olanlar yarışı bir adım önde götürecek.”

“Müşterisini takip eden akıllı cihazlara odaklandık”

DemirDöküm’ün mevcut ve yenilikçi ürün gamının yanı sıra geleceğin ısıtma, soğutma ürünlerine odaklandığına dikkat çeken Axel Busch, terimlerden arındırılmış, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran, hayatlarına verimlilik kazandıran yeniliklerin sektörde öne çıkacağını söyledi. DemirDöküm’ün bu anlamda dijital dönüşüm için “Akıllı cihazlar” üzerine çalıştığını belirten Busch sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün tüketiciler teknik terimlerle, kullanım kitapçığıyla veya kurulumla zaman kaybetmeksizin sahip olduğu cihazı en kolay şekilde kullanmak istiyor. Bu nedenle sektörümüzün akıllı ev çözümlerini veya müşteri ara yüzlerini onların beklentileri doğrultusunda, geri dönüşlerini veya büyük veriyi yöneterek isteklerini karşılamaları gerekiyor. Eğer sektörde akıllı ısıtmadan bahsediyorsak, optimize verimlilikle kullanıcılarımızın karşısına çıkmalıyız. Geçmişte kendi sektörümüzden örnek vermem gerekirse cihazlar sadece açma-kapama ya da ısıyı artırıp azaltmak için kullanılırdı. Şimdi durum farklı… Sürekli kullanım verilerini takip eden, analiz eden cihazlar geliştirmeli minimum enerji ile maksimum verim elde edecekleri ürünler geliştirmeliyiz. DemirDöküm olarak bu alandaki ürünlerimizin öncülerini 2016’dan itibaren tüketicilerimizin kullanımına sunacak olmaktan mutluyuz.”

“Entegre çözümler göz ardı edilmemeli”

Toplantıda sadece Ar-Ge, inovasyon ve kusursuz ürün üretiminin değil, bütüncül çözümlerinde üretim süreçlerinde göz önünde bulundurulması gerektiğini belirten DemirDöküm CEO’su Dr. Axel Busch, şirketlerin yazılım ve entegre sistemler üzerine de çalışmalar yapması gerektiğini vurguladı. Bush; “Bugün geldiğimiz noktada sektör olarak ürettiğimiz ürünler için, bir entegratör ya da yazılım şirketi ‘Biz size yeni evinizde akıllı ısıtma sistem entegrasyonunu sunuyoruz’ diyebiliyor, hatta tüketicilerin isteklerini karşılıyor. Bu da günün sonunda belli bilgilerin teslim edilmesi anlamına geliyor. Ürünü, yazılımı, çözümü geliştiriyorsak bu açılımda sektör olarak bizler de olmalıyız. Belli bilgiler ışığında tüketici davranışlarına göre yeni çalışmalarımızı şekillendirmeliyiz. Verileri, geleceği doğru okursak sektörü büyütmekle kalmayıp, Türkiye’ye katkılarımızı artırırız.” dedi.

iklimlendirme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu