Son Haberler

TANAP PROJESİNE TÜM HIZLA DEVAM

TANAP projesi kapsamında Erzurum ili Pasinler ilçesinde yer alan şantiyede dondurucu soğuklara rağmen işçiler vardiya usulü geceli gündüzlü çalışmaya devam ediyor.

TANAP projesinin Lot-1 olarak adlandırılan Gürcistan sınırından Erzincan İline olan 375 km’lik kısmında yapılan inşaat faaliyetlerinin ana şantiyesi Erzurum ili Pasinler ilçesinde bulunuyor. Yaklaşık 1.500 Türk işçisinin ve 55 yabancı personelin istihdam edildiği şantiyede dondurucu soğuklara rağmen işçiler vardiya usulü geceli gündüzlü çalışmaya devam ediyor.

Türkiye’de 1850 km ana hat üzerinde inşa edilecek enerjinin ipek yolu TANAP (Anadolu Geçişli Doğal Gaz Boru Hattı) hattının coğrafi ve iklim şartları bakımından en zorlu güzergâhı Pasinler ilçesinden de geçecek olan 375 km’lik Lot-1 kısmıdır. ‘Fay hatlarının kilometrelerce uzandığı coğrafi yapı ve -35 derece soğukların yaşandığı iklim şartlarında arazide çalışanların gayretleriyle şantiye içerisindeki çalışmalar her geçen gün ilerleme kaydediyor.

Pasinler ilçesinde 2015 yılının başında TANAP Projesi kapsamında kurulan şantiye, yaklaşık 5 aydır arazide güzergâhın hazırlanması, inşaat için koridorun açılması ve yine ülkemizde Türk Mühendis ve işçiler tarafından üretilen boruların nakli, dizgisi ve kaynakla birbirine bağlanması devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu