Son Haberler

Taşlama ve Kesme Üretim Süreçlerinde Verimlilik Artıyor

3M Bilimi, patentli aşındırıcı teknolojisiyle taşlama ve kesme üretim süreçlerinde verimliliği arttırıyor.

Aşındırıcı ürünlerde yenilikçi çözümler sunan 3M, üçgen şekillendirilmiş patentli Cubitron™II teknolojisiyle, kaynak ağzı açma, kaynak dikişi temizleme gibi üretim süreçlerinde operasyon hızınızı arttırıp maliyetlerinizi düşürmenizi sağlıyor.

“3M Bilimi. Hayatın Her Anında.” yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdüren 3M, geliştirdiği patentli Cubitron™ II mineraline sahip ürünler ile geleneksel aşındırıcılara göre daha yüksek bir performans sunuyor.

Cubitron™ II mineralinin yapısı, geleneksel aşındırıcılardan oldukça farklı. Benzersiz üçgen şekli sayesinde kullanım sırasında sürekli köşegen keskin yüzeyler bırakacak şekilde kırılır. Kendini bileyen 3M Cubitron™ II aşındırıcı ürünleri, ülkenin önemli metal işleme endüstrilerinde taşlamacıların en çok tercih ettikleri ürün haline geldi.

3M bilim insanları, aşındırıcı minerallerin elektrostatik yöntemle köşegen yüzeyler bırakacak şekilde şekillendirdi ve böylelikle verimliliğin daha da artırılmasının yolunu bulmuş oldu. Cubitron™ II’nin bu benzersiz özelliği sayesinde taşlama ve kesme süreçleri daha hızlı, daha etkili ve daha düşük yüzey ısılarında gerçekleşiyor. Bu özelliğiyle yüzeyde yanma riskini ortadan kaldıran Cubitron™ II ürünleri, paslanmaz çelik gibi değerli metallerin işlenmesinde büyük fark yaratıyor.

“3M’de biz, bilimin en zor sorunları çözüp, geleceği şekillendireceğine inanıyoruz”

3M Türkiye Endüstri Ürünleri Grubu Ülke Direktörü Zafer Kaşıkara, Cubitron™ II ile ilgili olarak şunları söyledi: “3M’de biz, bilimin en zor sorunları çözüp, geleceği şekillendireceğine inanıyoruz. 3M Bilimi’nin hayata dokunduğu ürünlerimizden biri de Cubitron™ II ailesi aşındırıcı ürünlerimiz. 3M’in patentli yeni teknolojisinin sağladığı hızlı aşındırma ve uzun ömür sayesinde müşterilerimizin verimliliklerini arttırıp, işletme maliyetlerini düşürüyoruz ve de geleneksel ürünlerle üstesinden gelemedikleri üretim problemlerini çözmelerine destek oluyoruz.”

Cubitron™ II aşındırıcı minerali, beton kesme ve taşlama taşlarının yanı sıra fiber disk, bant zımpara veya cırt zımpara olarak da üretiliyor. Tüm bu ürünler, her türlü aşındırma sürecinde daha fazla işin daha kısa süre de yapılmasına olanak tanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu