Son Haberler

TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketlerinden Büyük Proje…

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri Türkiye’de ilk kez uygulanacak Entegre Bakım Yönetimi ile elektrik kesinti sayılarını azaltmayı hedefliyor.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri Türkiye’de ilk kez uygulanacak Entegre Bakım Yönetimi ile hızla büyüyen Türkiye elektrik şebekesinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve müşterilerin memnuniyetini üst düzeye çıkarmak amacıyla yeni bir projeye adım atıyor.

TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri Türkiye’de ilk defa uygulaması yapılacak proje ile elektrik kesinti sayılarını azaltmayı hedefliyor. Entegre Bakım Yöntemi Projesi ile iki kurum, müşterilerin kesintilerden en az oranda etkilenmeleri için elektrik kesintisi gerektiren bakım faaliyetlerini birlikte planlayacak. Türkiye’de ilk kez uygulanacak Entegre Bakım Projesi’nin ilerleyen dönemlerde tüm bölgelere yayılması hedefleniyor.

Entegre Bakım Yönetimi Projesi ile şebeke arızalarının önlenmesi için elektrik kesintisi gerektiren bakım faaliyetleri TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri tarafından birlikte planlanacak. Bu sayede iki kurumun yatırım ve altyapı iyileştirme çalışmaları sebebiyle oluşan elektrik kesinti sayılarının aynı planlama içinde azaltılması sağlanacak.

Ankara’da pilot uygulama olarak başlayacak Entegre Bakım Yönetimi Projesi’nin ilerleyen dönemlerde Türkiye’deki tüm müşterilere fayda sağlaması hedefleniyor.

Abdullah Atalay: “Müşterilerin kesintilerden en az oranda etkilenmeleri için bakım faaliyetlerini daha planlı hale getiriyoruz”

TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah Atalay açıklamasında; “Entegre Bakım Yönetimi çerçevesinde Enerjisa Dağıtım Şirketleri ile yapmış olduğumuz işbirliğini model olarak geliştirerek diğer dağıtım şirketleri ile de koordine ederek, müşterilerin kesintilerden en az oranda etkilenmeleri için bakım faaliyetlerini daha planlı hale getiriyoruz.” dedi.

Murat Pınar: “Kamu ve özel sektör işbirliği ile sektörümüzde bir öncü uygulamayı hayata geçiriyoruz”

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “TEİAŞ’la beraber müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza bir yenisini eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kamu ve özel sektör işbirliği ile sektörümüzde bir öncü uygulamayı hayata geçiriyoruz. Proje ile planlı kesintilerden kaynaklı müşterilerimizin yaşadığı toplam kesinti süresini yüzde 25 azaltmayı hedefliyoruz. Buradan elde edeceğimiz başarılı sonuçların diğer elektrik dağıtım bölgelerine de örnek olarak uygulamaya alınacağına inanıyoruz. Başkent EDAŞ’ın faaliyet gösterdiği Ankara’da gerçekleştireceğimiz pilot uygulamadan sonra hedefimiz çok daha fazlası, Enerjisa Dağıtım Şirketleri olan Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ta da bu projeyi uygulama hedefimiz bulunuyor.” dedi.

Tüm çalışmalarının odağında kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamak olduğunu söyleyen Pınar, bu projeyi müşteri memnuniyetini arttırmak için büyük bir adım olarak gördüklerini söyledi. TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri arasında kurulan bu değerli bir iletişim mekanizması ve işbirliğinin, müşterilere en doğru çözümü en kısa sürede sunmayı sağlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu