Son Haberler

TEKNO RAY SOLAR YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Tekno Ray Solar, güneş enerjisi sektöründeki çıtayı her geçen gün yükselterek, 10 farklı ilde devam eden toplam 87 MW’lık güneş enerji santrali yatırımlarına devam ediyor.

Tekno Ray Solar; Konya, Aydın, Burdur, Elazığ, Bursa, Nevşehir, Sivas, Tokat, Kütahya ve Adana’da toplamda 87 MW’lık 11 farklı güneş enerjisi santrali projesine devam ediyor. Projelerin tamamlanmasıyla birlikte 2016 yılı sonu itibariyle kurulu gücünü 125 MW mertebelerine çıkarmayı hedefleyen Tekno Ray Solar, güneş enerjisi sektöründeki çıtayı her geçen gün yükselterek, liderliğini pekiştiriyor.

Konya Kızören’de toplamda 22,5 MW kapasiteli Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini devreye aldıktan sonra Fotovoltaik Enerji sektörüne öncülük eden Tekno Ray Solar, kurulumuna başladığı 11 farklı santralin tamamında anahtar teslimi projeler üreterek, elektrik şebekesine bağlantı hizmetlerini de sağlıyor.

“Güneş sektörüne yatırımın teşvik edilmesi gerekiyor”

Katılmış olduğu televizyon programında güneş enerjisi sektörünü değerlendiren Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu; “Ülkemizde yaşanan birtakım olaylardan sonra, tüm yöneticilerimizle toplandık ve devam eden yatırımlarımızın hiçbirisini durdurmamaya tam tersi hızlandırmaya karar verdik.” dedi. Türkiye’nin geçtiği bu zor günlerden çıkış yolunun hep beraber güçlü bir birliktelik sergilemek olduğuna değinen Coşkunoğlu, ekonomimizi kuvvetli bir hale getirmek için her yatırımcının önünün açılması ve güneş sektörüne yatırımın teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye Dışa Bağımlılığını Azaltacak

Altay Coşkunoğlu, güneşin sonsuz bir enerji kaynağı olduğunu ve güneş enerjisi sektöründe 2005 yılından sonra dünyada bir devrim yaşandığını belirtti. Coşkunoğlu, Türkiye’de güneş enerjisi santrallerinin kurulu gücünün bugün itibariyle 600 MW olduğunu, yılsonu itibariyle bu rakamın 900 MW mertebelerine ulaşacağını söyledi. Ancak bu rakamın dünyanın çok gerisinde olduğuna da dikkat çekti.

Tekno Ray Solar tarafından devreye alınan 22,5 MW’lık Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali Konya Kızören GES’in, kullandığı ileri teknoloji sayesinde NASA’nın yayınlamış olduğu ışınım verilerinin yüzde 16 üzerinde üretim yapabildiğine değinen Altay Coşkunoğlu, Türkiye’nin 2023 hedefleri çerçevesinde yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı ile dışa bağımlılığını yüzde 90 oranında azaltacağını ifade etti.

En kaliteli santraller, en iyi ürünler ve en verimli tasarım stratejisiyle yola çıkan Tekno Ray Solar, Türkiye’nin her noktasında deneyimli kadrosu ile hizmet veriyor. 30.000 m2’ye varan depo alanları ve anlık uzaktan izleme, raporlama hizmetleri ile satış sonrası hizmet desteğinde de Türkiye güneş enerji sektörüne liderlik ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu