Son Haberler

TMMOB 3. JEOTERMAL KONGRESİ

TMMOB 3. Jeotermal Kongresi ve Sergisi 14-15 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

jeo_kongre

İlki 2007, ikincisi 2009 yıllarında yapılan TMMOB Jeotermal Kongresi ve Sergisi‘nin 3’üncüsü 14-15 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilecektir.

TMMOB Jeotermal Kongresi ve Sergisi; gerek üstün bilimsel ve teknik niteliği gerekse jeotermal sektörünün tüm paydaşlarını kucaklayan yapısı ile ülkemiz jeotermal enerji sektörü açısından en önemli etkinlik olma özelliğine sahiptir.

Jeotermal kaynakların aranmasından nihai kullanımına kadar olan tüm süreçleri kapsayan Kongremizde; jeotermal sektöründeki bilimsel ve teknik son gelişmelerin aktarılması, jeotermal kaynakların geliştirilmesinde ve kullanılmasında karşılaşılan sorunların tartışılması, jeotermal gelişim için çözüm önerilerinin üretilmesi ve sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır

Uluslararası katılıma da açık olan Kongre süresince, Bilim Kurulu’nca kabul edilen bildiri sunumlarının yanında, poster sunumları ile Dünya’da ve ülkemizde jeotermal enerji konusunda otorite kabul edilen uzmanların çağrılı sunumlarına da yer verilecektir.

Kongre kapsamında jeotermal bilim ve teknolojisindeki son gelişmelerin ve ürünlerin tanıtılacağı bir sergi düzenlenecektir.

Kongreye ilişkin son gelişmeleri www.jeotermalkongresi.org adresinden takip edebilirsiniz.

Jeotermal alanında faaliyet göstermekte olan tüm sektör mensuplarını, bilim insanlarını, araştırmacıları, ilgili kurum ve kuruluşları ülkemiz jeotermal alanının bu en önemli etkinliğine katılmak üzere, TMMOB adına Ankara’ya davet eder, saygılar sunarım.

 

Saffet Durak

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu