Son Haberler

TÜREK 2015

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2015) 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara JW Marriott Otel’de yapılacak.

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi (TÜREK 2015) 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara JW Marriott Otel’de yapılacak. Rüzgâr sektörünü bir araya getirecek ve iki gün sürecek kongrede dünyadaki ve ülkemizdeki rüzgâr sektörünün gelişimi konuşulacak.

Kongrede amaç, rüzgâr sektörünün sorunlarının çözümüne yönelik fikirleri arttırmak, özel ve kamu sektör temsilcilerinin daha fazla bir araya gelmesini sağlamak, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri en yetkili ağızlardan dinlemek ve sektörün geleceğine yön vermek.

TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, bu seneki kongrenin siyasetin nabzının güçlü attığı Ankara’da yapılmasını önemsediklerini, İstanbul’da olduğundan daha fazla kamu temsilcisinin katılım sağlayabileceğini ifade etti.

TÜREB’in Mart 2015’te İstanbul’da başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresinden sonra Kasım ayında düzenleyeceği TÜREK 2015 kongresinin Ankara’da yapılacak olması, yurtdışından gelecek konukları memnun etti. Türkiye’ye geldiklerinde genellikle İstanbul’da ağırlanan misafirler bu kez ülkenin başkentini de görme fırsatı yakalayacak.  Yurtdışından gelecek konuklar için Ankara’da küçük bir gezi ve özel bir yemek planlanıyor.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, TEİAŞ, Enerji İşleri Müdürlüğü, Yenilenebilir Enerji, EPDK, Elektrik Dairesi Başkanlığı, Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği, Küresel Rüzgâr Enerjisi Konseyi, Uluslar arası yenilenebilir enerji ajansı gibi kurumların temsil edilmesi bekleniyor.

Rüzgâr sektörünün A’dan Z’ye konuşulacağı kongrede gerek konuşmacı olarak, gerek dinleyici olarak yer alacak tüm sektör paydaşlarına teşekkür eden Ataseven, sektörün gelişimini sağlayacak ve sorunlarına çözüm getirecek önerileri beklediklerini söyledi.

Etkinliğin seçimlerden hemen sonrasına denk gelmesinden dolayı TBMM çevre ve enerji komisyonlarının kurulamamasını ve bazı kurum yöneticilerinin değişebileceğini göz önünde tutarak hareket kabiliyeti yüksek bir program üzerinde çalıştıklarının altını çizen Ataseven, “Bu yılki TÜREK 2015 kongresi daha çok Nisan 2015’te alınan başvuruların gelişimine ve 2016 yılında alınacak müracaatların ne şekilde yapılacağına kilitlenecek.” dedi.

Ankara’da yapılacak TÜREK 2015 kongresine ücretsiz katılım ve detaylı bilgi için www.tureb.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu