Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Türk Doğal Taşı ABD’de Göz Kamaştıracak…

Türk doğal taşı “I am Turkish Stone” (Ben Türk Taşıyım) sloganıyla, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği öncülüğünde ABD’de bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Coverings 2018 Fuarı’nda sergilenecek.  

Doğal taş üreticileri, dünyanın en büyük doğal taş pazarlarından biri olan ABD’de bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Coverings 2018 Fuarı’nda buluşacak. Türk doğal taş üreticileri ve ihracatçıları da İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) milli katılım organizasyonuyla ABD’nin Atlanta şehrinde 8-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda 33 firmayla yerini alacak.

ABD’de doğal taş sektörüne yönelik en büyük etkinlik olan ve Atlanta Georgia World Congress Center’da gerçekleştirilecek fuarda; Türk doğal taş ihracatçıları ve üreticileri, Türk doğal taşını dünyaya tanıtmak amacıyla belirlenen “I am Turkish Stone” (Ben Türk Taşıyım) sloganı eşliğinde ABD’nin önemli satın almacılarıyla buluşacak. Türkiye’den fuara katılan firmalar toplam 1.000 metrekarelik Türkiye Pavilyonu’nda, mermer, traverten, mermer fayans, plaka ve bordürler, yüzey kaplama malzemeleri ile mozaik gibi dekoratif ürünler sergileyecek.

ABD, hedef pazarlar arasında ilk sırada…

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer, ‘Coverings 2018 –  The Global Tile + Stone Experience’ Fuarı’nın ABD’nin hedef pazarlar arasında ilk sırada yer alması sebebiyle Türk doğal taş sektörü için önemli etkinliklerden biri olma niteliği taşıdığını söyledi.

Dinçer, “Coverings 2018 Fuarı, hem ABD gibi çok önemli bir pazarda mevcut konumumuzu güçlendirme hem de tanıtım çalışmalarına devam ettiğimiz ve sektörümüzü düşük fiyat baskısından kurtarmaya olanak sağlayacak ‘Turkish Stones’ markasının tanıtımı açısından önemli bir fırsat sunacak.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu