Türk Doğal Taşı ABD’de Göz Kamaştıracak… | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Türk Doğal Taşı ABD’de Göz Kamaştıracak… | Enerji ve Maden Dergisi

7 Mayıs 2018
Comments 0

Etiketler , , , ,

Türk doğal taşı “I am Turkish Stone” (Ben Türk Taşıyım) sloganıyla, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği öncülüğünde ABD’de bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Coverings 2018 Fuarı’nda sergilenecek.  

Doğal taş üreticileri, dünyanın en büyük doğal taş pazarlarından biri olan ABD’de bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Coverings 2018 Fuarı’nda buluşacak. Türk doğal taş üreticileri ve ihracatçıları da İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) milli katılım organizasyonuyla ABD’nin Atlanta şehrinde 8-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda 33 firmayla yerini alacak.

ABD’de doğal taş sektörüne yönelik en büyük etkinlik olan ve Atlanta Georgia World Congress Center’da gerçekleştirilecek fuarda; Türk doğal taş ihracatçıları ve üreticileri, Türk doğal taşını dünyaya tanıtmak amacıyla belirlenen “I am Turkish Stone” (Ben Türk Taşıyım) sloganı eşliğinde ABD’nin önemli satın almacılarıyla buluşacak. Türkiye’den fuara katılan firmalar toplam 1.000 metrekarelik Türkiye Pavilyonu’nda, mermer, traverten, mermer fayans, plaka ve bordürler, yüzey kaplama malzemeleri ile mozaik gibi dekoratif ürünler sergileyecek.

ABD, hedef pazarlar arasında ilk sırada…

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer, ‘Coverings 2018 –  The Global Tile + Stone Experience’ Fuarı’nın ABD’nin hedef pazarlar arasında ilk sırada yer alması sebebiyle Türk doğal taş sektörü için önemli etkinliklerden biri olma niteliği taşıdığını söyledi.

Dinçer, “Coverings 2018 Fuarı, hem ABD gibi çok önemli bir pazarda mevcut konumumuzu güçlendirme hem de tanıtım çalışmalarına devam ettiğimiz ve sektörümüzü düşük fiyat baskısından kurtarmaya olanak sağlayacak ‘Turkish Stones’ markasının tanıtımı açısından önemli bir fırsat sunacak.” dedi.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri