TÜRK İNŞAAT ŞİRKETLERİ YİNE RUSYA’NIN HEDEFİNDE | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

TÜRK İNŞAAT ŞİRKETLERİ YİNE RUSYA’NIN HEDEFİNDE | Enerji ve Maden Dergisi

26 Ocak 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Rusya, Türkiye’ye karşı yaptırımlarına Türk inşaat şirketlerine yeni kısıtlamalar getirerek devam ediyor.

Türk inşaat şirketlerini hedefine alan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Şu andaki anlaşmaların geçerliliği devam ediyor, fakat yine de bu sektördeki kısıtlamalar genişletilecek.” diyerek Türk inşaat şirketleri üzerine uygulanan yaptırımların genişletileceği sinyalini verdi.

1 Ocak 2016 yılından itibaren Türkiye’ye yaptırımları genişletme kararı alan Rusya; inşaat, turizm, otelcilik ve kerestecilik alanlarında yeni yasaklar getirmişti. Rusya bu yasaklara bir istisna getirmiş ve 53 Türk inşaat firmasına yürüttükleri inşaat projelerini sonlandırana kadar ülkede çalışma ve Türk işçi çalıştırma izni vermişti.

Rusya, Türk Müteahhitlerle Yeni Anlaşma İmzalamayacak

Ancak yeni bir açıklama yapan Putin, “Hükümet Türk müteahhitler ile yeni anlaşma imzalamama kararı aldı.” diyerek şöyle devam etti: “Elbette ki bu bizim inşaat sektörümüzün genişlemesi için yeni fırsatlar sunacaktır ve aynı zamanda yeni tecrübeli kadrolara ihtiyaç olacaktır.”

Rusya inşaat sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 300 Türk inşaat şirketinin toplam 50 milyar dolarlık ihale anlaşması olduğunu belirten Putin, Türk inşaat şirketleriyle yeni anlaşma yapmamaları durumunda Rusya’da 87 bin kişilik istihdam alanı açılacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri