Son Haberler

TÜRK YAPI SEKTÖRÜ RAPORU 2015

“Ekonomistler Türk Yapı Sektörünü Değerlendiriyor / Türk Yapı Sektörü 2015 Analizleri ve 2016 Öngörüleri”

Yapı-Endüstri Merkezi, her yıl hazırladığı “Türk Yapı Sektörü Raporu”nu, 25 Şubat 2016 Perşembe günü “Ekonomistler Türk Yapı Sektörünü Değerlendiriyor / Türk Yapı Sektörü 2015 Analizleri ve 2016 Öngörüleri” konulu etkinlikte uzman ekonomistlerin geleceğe yönelik değerlendirmesiyle birlikte açıklayacak.

Raporu, Ekonomist Ali Ağaoğlu, Mahfi Eğilmez ve Mustafa Sönmez, 2016 yılına dair öngörüleriyle birlikte değerlendirecekler.

Yatırımcı, mimar,  yapı malzemesi üreticisi ve tedarikçilerinin, sektör profesyonellerinin, sektör temsilcilerinin ve basının izleyeceği etkinlikte katılımcılar sektöre dair somut öneriler elde edecekler.

Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından, 21 yıldır aralıksız olarak yayımlanan “Türk Yapı Sektörü Raporu’’ ekonomik gelişmeleri ulusal ve uluslararası ölçekte ‘yapı sektörü‘nün verileri ışığında en kapsamlı şekilde sunuyor.

“Türk Yapı Sektörü Raporu” Türkiye ekonomisini, küresel ekonomik göstergeleri, inşaat sektörü, gayrimenkul piyasaları, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, yapı malzemesi sanayisini, üretim ve tüketim detaylarını, ihracat ve ithalat büyüklüklerine ilişkin verilerle sektörü analiz ediyor.

Ekonomistlere Göre Bizi Neler Bekliyor?

Türk Yapı Sektörü Raporu’nun Ekonomist – Dr. Can Fuat Gürlesel işbirliği ile gerçekleştirilecek sunumunun ardından Finansal Piyasalar Uzmanı ve Yazarı Ali Ağaoğlu, Ekonomist Yazar Mahfi Eğilmez, İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez de rapordan çıkan sonuçları 2015 yılı değerlendirmeleri ve 2016 yılı öngörüleriyle birlikte derinlemesine ele alacak.

Ekonomistlerin rapora ilişkin okumaları-değerlendirmeleri, katılımcıların somut bilgiler edinmelerini sağlayacak. Ekonomistler, katılımcılara yeni pazarları işaret edecek, risk faktörlerine dikkat çekecek, fırsatları adresleyecek ve somut, net bilgiler edinmelerine yardımcı olacak.

Türk yapı sektörünün reçetesi niteliğini taşıyan rapor,  sektörün karar alıcıları ve profesyonelleri için bir rehber niteliği taşıyacak.

yapı_banner

PROGRAM

10.00 – 10.30 Kayıt ve Kahve İkramı

10.30 – 11.00 Türk Yapı Sektörü Raporu Sunumu

Dr. Can Fuat Gürlesel – Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri

11.00 – 12.00

Oturum:     Ekonomistler Türk Yapı Sektörünü Değerlendiriyor

Türk Yapı Sektörü 2015 Analizleri ve 2016 Öngörüleri

Ali Ağaoğlu – Finansal Piyasalar Uzmanı ve Yazarı

Mahfi Eğilmez – Ekonomist, Yazar

Mustafa Sönmez – İktisatçı, Yazar

12.00 – 12.30 Soru-Cevap

KONUŞMACILAR

Ali̇ Ağaoğlu – Finansal Piyasalar Uzmanı ve Yazarı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bolumu mezunudur. Standard Chartered Bank-İstanbul, Westdeutsche Landesbank-İstanbul, Moskova Bölgesi, Egebank-İstanbul’da bankacılık ve hazinede iş deneyimlerine sahiptir. TMSF kapsamında Egebank ve “Birleştirilmiş Sümerbank”ta Mali İşler Sorumlusu olarak görev almaktadır. Halen Vatan Gazetesi’nde ekonomi köşe yazarlığı, Bloomberg TV ve Medyascope TV’de program yapmaktadır. Finansal piyasalar, farklı kurum ve kuruluşlara yönelik takipteki kredilerin danışmanlığını yapmış, AGN döneminde Mobil Loyality kartı şirketinde de CEO olarak görev almıştır.

Mahfi̇ Eği̇lmez – Ekonomist, Yazar

Uzun yıllar Hazine Müsteşarlığı görevinde bulunmuştur. Birçok banka ve mali sektör kuruluşunda yönetim kurulu üyesi, başkan olarak görev almıştır. Halen Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ekonomi politikası dersleri vermektedir. NTV kanalında ekonomi programları yapmaktadır.

Hitit tarihi özel ilgi alanları arasında olup bu konuda kitapları ve makaleleri bulunmaktadır. Turkiye ve Dünya Ekonomisinin Güncel Analizi, Ekonomideki Riskler ve Fırsatlar, Bankacılık ve Finans Sistemleri, Ekonomi ve Büyüme, Anadolu Uygarlıkları (Hititler) konularında görüşlerini çeşitli platformlarda paylaşmaktadır.

Mustafa Sönmez – İktisatçı, Yazar

ODTU İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Araştırmacı-uzman olarak çeşitli kurumlarda çalışmıştır. Nokta Dergisi, Cumhuriyet, Yurt, Sözcü ve BirGün gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Halen Hürriyet Daily News’de köşe yazarlığı yapmaktadır. Türkiye ekonomisi üzerine yirmiden fazla kitabı ayrıca Türk yapı sektörü üzerine özel çalışmaları ve kitapları bulunmaktadır. Birçok kuruma danışmanlık hizmeti vermekte olup, televizyon ve yazılı basın kuruluşlarının görüşlerine başvurduğu önde gelen ekonomistlerden biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu