Son Haberler

PETROL FİYATLARI TÜRKİYE’Yİ NASIL ETKİLEYECEK?

Ekonomist Doç. Dr. Deniz Gökçe; “Petrol fiyatlarının düşmesi Türkiye’yi olumsuz yönde etkileyebilir!”

Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği (KEYİAD) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Keşan Ekonomi Forumu’nda konuşan Ekonomist Doç. Dr. Deniz Gökçe, düşen petrol fiyatlarının aslında Türkiye için pek de olumlu yorumlanmaması gerektiğini söyledi.

“2016 Ekonomisinde Anahtar Kelimeler” başlığı altında Keşan’da düzenlenen etkinlikte konuşan Deniz Gökçe, endişelerin fazlalaşması nedeniyle global ekonomide ilerisinin net olamadığını söyledi. Çin’in yavaşlaması, Almanya’nın teklemesi, Amerika’nın durağan hale gelmesi ve Rus Rublesi’nin değer kaybetmesini en önemli ekonomik endişeler olarak değerlendiren Gökçe, ‘petrol fiyatlarının düşmesi‘nin de Türkiye için sıkıntı yaratabileceğini söyledi.

“Karda olup olmadığımızı gelecek günler gösterecek”

“Petrol fiyatlarının düşmesi ülkemiz için iyi gibi yorumlanıyor ama petrolü olan ve bunu satarak geçinen ülkelere ihracat yaptığımızı unutuyor gibiyiz. Bu ülkelerin gelirleri azalırsa bizden ithalat yapma oranları değişebilir.” diyen Gökçe, “Karda olup olmadığımızı gelecek günler gösterecek.” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu