Son Haberler

TÜRKİYE VE BELARUS’UN EKONOMİK İLİŞKİLERİ

Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısı ve Belarus-Türkiye İş Forumu, 27-28 Temmuz 2017 tarihlerinde Belarus’un başkenti Minsk’te toplanacak…

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Belarus İş Konseyi ve Belarus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenecek olan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Toplantısı ve Belarus-Türkiye İş Forumu 27-28 Temmuz 2017 tarihlerinde Belarus’un başkenti Minsk’te toplanacak.

Özel Sektör Heyet Programı da Yapılacak

Eş başkanlığını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yaptığı Türkiye-Belarus Hükümetlerarası KEK 9’uncu Dönem Toplantısı, Belarus-Türkiye İş Forumu ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. 27-28 Temmuz tarihlerinde Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenecek olan toplantılarda özel sektör heyet programı da yapılacak.

DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi ve Belarus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenecek etkinliğe KEK Türkiye tarafı eş başkanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve KEK Belarus tarafı eş başkanı, aynı zamanda Dışişleri Bakanı Vladimir Makey’in yanı sıra Belarus’un kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcileri de katılacak.

Birçok Sektörden Katılım Önemli!

Türkiye- Belarus İş Konseyi tarafından gerçekleştirilecek olan Minsk çalışma ziyaretine bilişim, otomotiv sanayi, makine imalatı, tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri üretimi, gıda sanayi, bankacılık ve finans, kimya sanayi, turizm, ulaştırma ve lojistik, ağaç işleme ve mobilya üretimi öncelikli olmak üzere birçok sektörden şirket ve kurumların katılımı önem taşıyor.

İş forumu programın ikinci gününde söz konusu sektörlerde faaliyet gösteren Belarus işletmelerine inceleme gezileri yapılması da planlanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu