Son Haberler

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ AÇILIYOR

Toplamda 22,5 MW güce sahip Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali Konya Kızören GES, 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü açılıyor.

Fotovoltaik enerji sektöründeki faaliyetleriyle öne çıkan Tekno Ray Solar, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini devreye alıyor. Konya’da bulunan ve 18,5 MW’lık ilk fazı devreye alınan toplam 22,5 MW kapasiteli Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali (GES) 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü açılıyor.

Online Scada Mimarisi

En yüksek kalitede ekipmanların kullanıldığı Güneş Enerjisi Santrali ‘online scada’ mimarisine sahip Türkiye’deki tek Güneş Enerjisi Santrali olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de örnek olarak gösterilebilecek donanıma sahip olan Konya Kızören GES, yüksek verimli sistem tasarımı ve uzaktan izlenebilme özelliği ile üretim değerlerini anlık izleme fırsatı da sağlıyor.

Yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı güneş enerjisinin, teknolojik alt yapı ve Tekno Ray Solar’ın uzman tasarım ekibiyle birleştiği bu proje ile yıllık ortalama 12.000 ton CO2 salınımının engellenmesi hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu