Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Türkiye’nin ilk EKS Siber Güvenlik Konferansı Başlıyor…

Türkiye’nin ilk EKS Siber Güvenlik Konferansı, “Farklı Dünyalar” temasıyla 1 Kasım Perşembe günü, Ankara Bilkent Otel’de gerçekleşecek.

2000 yılından bu yana BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren yerli ve milli siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim, enerji, ulaşım ve su şebekeleri gibi kritik alanların altyapılarının güvenliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı’nı düzenliyor.

Kritik altyapıların geleceği ‘siber güvenlik‘ten geçiyor. Birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin sorunsuz işlemesi için farklı sektörler, farklı uzmanlık alanları ve farklı disiplinlerin aynı dili konuşması gerekiyor. Farklı dünyaları buluşturmayı, onlar arasında köprü kurmayı hedefleyen bu etkinlik yerli ve yabancı konuşmacıların katılımıyla ve “Farklı Dünyalar” temasıyla 1 Kasım Perşembe günü, Ankara Bilkent Otel’de gerçekleşecek.

Ana Tema Konuşmacısı: RambiCO Kurucusu ve CEO’su Johan Rambi

Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş’un açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğin ana tema konuşmacısı RambiCO Kurucusu ve CEO’su Johan Rambi olacak. Özel sektör, kamu ve akademisyenlerin bir araya gelerek kritik altyapılar başta olmak üzere EKS ve SCADA altyapılarına ilişkin siber dayanıklılık konularının gündeme getirileceği etkinlikte bu konularda farklı perspektiflerden sorunlar ve çözümler tartışılacak.

Konferansın EKS/SCADA güvenliği konusunda farklı perspektiflerden sorunlar ve çözümlerin konuşulacağı ilk ve tek etkinlik olduğunun altını çizen Biznet Genel Müdürü Serdar Yokuş, “Biznet olarak Türkiye’nin ilk ulusal EKS Siber Güvenlik Konferansı’nı düzenliyor olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Bu etkinlikte alanında uzman, birbirinden önemli isimlerle birlikte kritik altyapıların güvenliğini konuşacağız. Bu alanda globalde neler yapıldığını inceleyerek, ülke olarak nerede olduğumuzu göreceğiz. Etkinlikte ayrıca, IT ve OT güvenlik uzmanları, dijital geçiş liderleri ve siber güvenlik yöneticileri kendi alanlarına ilişkin sorun ve çözümleri tartışma fırsatı yakalayacak.” dedi.

Dünyada kritik altyapı güvenliği uygulamalarının ve global enerji stratejilerinin paylaşılacağı, EKS siber güvenliğinin IT ve OT bakış açısıyla ele alınacağı etkinlikte, BOTAŞ Bölge Müdür Yardımcısı Arif Ataman, Genel Energy CIO’su Faruk Özer, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Haberleşme Uzmanı Hasan Karagündostu ve Vedaş Bilgi Teknolojileri Müdürü Miraç Atmış gibi isimler panelist olarak yer alacak.

Tüm gün süren etkinlik, TANAP Grup BT Yöneticisi Gurban Karimov, Fortinet, Sistem Mühendisliği Yöneticisi İlker İmamoğlu, EnerjiSA, Bilgi Güvenliği Risk ve Uyum Grup Müdürü Pelin Pehlivan, Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın gibi birbirinden değerli konuşmacıları ve sektörün önce gelen isimlerini ağırlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu