Son Haberler

TÜRKİYE’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ VİZYONU: YERLİ EKİPMAN ÜRETİMİ

“TÜRKİYE’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ VİZYONU: Yerli Ekipman Üretimi Paneli” 9 Kasım 2016 tarihinde Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

2023 Hedefi: 100.000 MW Kurulu Güç

Enerji ve enerji hammaddesi ithalatının cari açıkta 2015 yılındaki yüzde 88’lik payı ile enerjide olan dışa bağımlılığımız; sürdürülebilir kalkınma, rekabetçi ve güçlü bir ülke ekonomisinin inşa edilmesi hedefinin önünde büyük engel oluşturmaktadır. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “2023 Vizyonu”nda, ülkemizin kurulu gücünün 100.000 MW’a ulaşması ve bu gücün en az yüzde 30’unun yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesi hedeflenmektedir.

Ana Gündem Maddesi: Yerli Ekipman Üretimi

Bu hedef doğrultusunda stratejik önceliği olan Yenilenebilir Enerji sektöründe ihtiyaç duyulan ekipman, komponent ve hammaddelerin Türkiye’de üretimi konusunda mevcut politikalar, teşvikler ve yürütülen çalışmaları gündeme getirmek amacıyla, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ege Bölgesi Sanayi Odası, DEİK Enerji İş Konseyi, İzmir Kalkınma Ajansı, Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA) işbirliği ile “TÜRKİYE’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ VİZYONU: Yerli Ekipman Üretimi Paneli” 9 Kasım 2016 tarihinde EBSO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Panel programı paydaşlardan gelen öneri ve talepler doğrultusunda “Yerli Ekipman Üretimi” odağında değerlendirilerek oluşturuldu.

Söz konusu etkinlik ücretsiz olup, katılımcı kayıtları http://etkinlik.ebso.org.tr/ linkinden yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu