Son Haberler

TÜRKİYE’YE ŞANGHAY 5’LİSİ İÇİN DAVET

5.Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi (5th World Quality Summit) bu yıl 16-18 Aralık tarihlerinde St. Petersburg’da yapılacak ve Rus İşadamları ile Türkiye’nin Şanghay 5’lisine girmesi konuşulacak.

İlki Los Angeles’da, 2.’si New York’da 3.’sü Washington’da, 4.’sü Tokyo’da yapılan Uluslararası Kalite Zirvesi’nin 5.’si Rusya’da yapılacak. 5.Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi (5th World Quality Summit) bu yıl 16-18 Aralık tarihlerinde St. Petersburg’da yapılacak ve Rus İşadamları ile Türkiye’nin Şanghay 5’lisine girmesi konuşulacak. Dünya’nın dört bir yanındaki Türk İş İnsanları, Türkiye-Rusya iş hacmini arttırmak, yeni iş imkânları sağlamak, bilgi ve birikimlerini paylaşmak için bir araya gelecek.

Rus İş Adamlarından Meslektaşlarına Davet!

Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği organizasyon öncesi zirveyi düzenleyen LOB’IN World Türkiye Başkanı Fahri Ustaoğlu, yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi. Rus yetkililerin; Türkiye-Rusya arasındaki dostluğu zedeleyecek hiçbir iş adamının Rusya’ya girmesine izin vermeyeceklerini vurguladıklarını söyledi. Rus İş Adamlarının ise ticari ilişkilerin gelişmesi amacıyla Türkiye’yi yakından takip ettiklerini belirtti. Zirvede detaylı konuşulacak konulardan biri olan Şanghay 5’lisine Türkiye’nin katılması düşüncesinin bile heyecan yarattığını vurguladı. Ustaoğlu, “Türkiye Şanghay 5’lisine girerse, güvenlik iş birliği, ekonomik işbirliği ve kültürel iş birliği artar, Türk domatesi Rusya pazarına girer.” diye konuştu.

Ticari Hedef 100 Milyar Dolar

İnovasyona yönelik başarıları ilke edinen kurum ve kuruluşların davet edildiğini, ticaret hacminin gelişerek, Türkiye’nin kalite vurgusunun dünyaya örnek olacağını belirten Fahri Ustaoğlu, kalite zirvesi ile ilgili şöyle konuştu; “Türkiye Rusya ilişkilerinin ticari anlamda 100 Milyar dolarlık hedef göstermesiyle birlikte, yeni bir döneme girmiştir. Bu hedefe destek vermek amacıyla geleneksel olarak düzenlediğimiz dünya kalite zirvesinin bu yıl, 5.sini düzenliyoruz. 5th World Quality Summit kapsamında, Türk iş dünyasının önde gelen isimleri Rusya’daki meslektaşlarıyla iş birliği imkânlarını geliştirmek üzere bir araya gelecektir. St. Petersburg’da, gerçekleşecek olan 5. Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi’nde, devlet ve özel sektör temsilcileri, üniversitelerden akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bürokrasinin önde gelen isimleri yapacakları konuşmaları ile imalat ve hizmet sektörünün geleceğine, Türk Rus İlişkilerinin ticari ve stratejik iş birliğinin önemine yönelik mesajlar vereceklerdir. Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyadan da iş ve siyaset dünyasının geniş katılımıyla gerçekleşecektir. Türkiye, tüm dünya ülkeleri için önemli bir pazar ve fırsatlar ülkesidir ve Türkiye’nin dünyada lider ülkeler arasındaki yerini alması en büyük hedefimizdir.”

“2016 World Quality Award” Ödül Töreni

Zirve kapsamında gerçekleştirilecek törenle AR-GE ve ona bağlı olarak inovasyon ve kalite tanımını yeniden şekillendiren, üretim, tüketim ve hizmet boyutunda uygulanabilir modeller geliştiren şirketler, “2016 World Quality Award” ödüllerinin sahibi olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu