Son Haberler

Turkuaz Petrol ve Türkiye Petrol bayileri bir araya geldi

Turkuaz Petrol’ün Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş. ile birleşmesinin ardından 21 ilde düzenlenen iftar yemeklerinde şirketin bayileri bir araya geldi.

Zülfikarlar Holding şirketlerinden Turkuaz Petrol’ün Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş. ile birleşmesinin ardından şirketin bayileri Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen iftar yemeklerinde bir araya geldi. Turkuaz Petrol ve Türkiye Petrolleri’nin güçlerini birleştirmesinin ardından düzenlenen iftar yemekleri; İstanbul, Diyarbakır, Antalya, Şanlıurfa, Konya, Gaziantep, Trabzon, Zonguldak, Hatay, Samsun, Bolu, Adana, Çorum, Çorlu, Bursa, İzmir, Balıkesir, Afyon, Ankara, Kayseri ve Sivas’ta gerçekleştirildi.

Zülfikarlar Holding ve Türkiye Petrolleri Yönetim Kurulu Başkanı İsfendiyar Zülfikari, Türkiye Petrolleri ve Turkuaz Petrol Genel Müdürü Çağdaş Demirağ ve Zülfikarlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gürz Kodal ev sahipliğinde toplam 21 ilde gerçekleştirilen iftar yemeklerine 705 bayi, toplam da ise 1500 misafir katıldı.

Zülfikari: “İki şirketin birleşmesi akaryakıt sektöründeki dinamikleri değiştirecek”

Gerçekleşen iftar yemeklerinde Turkuaz Petrol ve Türkiye Petrolleri Yönetim Kurulu Başkanı İsfendiyar Zülfikari, iki şirketin birleşmesinin akaryakıt sektöründeki dinamikleri değiştireceğini vurgulayarak, “Şimdi sizlerin de katkılarıyla daha güçlü adımlar atma zamanı, bu alanda sahip olduğumuz deneyim bundan sonra da en önemli gücümüz olacak.” dedi.

Kodal: “Büyümenin anahtarı bayilerimizde”

Turkuaz Petrol ve Türkiye Petrolleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gürz Kodal ise birleşmeden sonraki yüksek hedeflerinin önemini vurgulayarak bayilere şunları ifade etti: “Büyümenin anahtarı bayilerimizde, sizlerin önerileri bizlere ışık tutacaktır. Stratejimizi belirlerken bu toplantı sonuçlarını özenle değerlendireceğiz. Sizler böyle güçlü bir yapıyla birlikte olmanın ve bu büyümenin bir parçası olmanın avantajlarını önümüzdeki dönemde net bir şekilde göreceksiniz.”

Demirağ: “Faaliyetlerimizi Türkiye Petrolleri markasıyla sürdüreceğiz”

Turkuaz Petrol ve Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, şirketin yeni dönemdeki hedeflerini bayilerle paylaşırken; onlarla birlikte büyümeye devam edecekleri mesajını verdi. Demirağ, şunları söyledi:

“Turkuaz Petrol olarak, 2016 yılının en büyük özelleştirmesine imza attık ve 490 milyon TL’lik en yüksek teklifi vererek Türkiye Petrolleri’ni satın aldık. Bu satın alma, hem ülke ekonomisine hem sektöre değer katacak son derece önemli bir gelişme oldu. Bundan sonra tek marka tek şirket felsefesiyle çalışmalarımıza devam edecek; faaliyetlerimizi Türkiye Petrolleri markasıyla sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde iki şirketin resmi birleşme sürecini de tamamlayacağız. 21 ilde düzenlediğimiz iftar yemekleri ile büyük bayi toplantıları yerine daha küçük gruplar halinde samimi toplantılar yapmayı tercih ettik. Bölgesel sorunları ve bayilerin önerilerini dinleme imkânı yakaladık. Bayilerimizle en üst düzeyden bire bir iletişim şansına sahip olduğumuz verimli bir organizasyon gerçekleştirdik.”

Demirağ: “2018 sonuna kadar 800 adet istasyona ulaşmayı planlıyoruz”

Bayilik sistemine inandıklarını ve bu kapsamda hedeflerini gerçekleştirmek için bayileriyle birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirten Demirağ, “700’ü aşkın istasyonumuzda çalışanlar ve onların aileleriyle birlikte yaklaşık 7 bin 500 kişilik büyük ve güçlü bir aileyiz. 2018 sonuna kadar 800 adet istasyona ulaşmayı ve ailemize bin yeni üye katmayı planlıyoruz. Hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken bayilerimizin varlığı ve markamıza duydukları inanç bize önemli katkılar sağlayacak. Yenilikçi hizmet anlayışımızı onlar sayesinde Türkiye’nin her köşesine ulaştıracağız. Türkiye’nin 81 ilinde yatırımlarımıza devam edecek; iş ortaklarımızın yaptığı çalışmalarla hep birlikte büyüyeceğiz” dedi.

Birleşmenin ardından Türkiye Petrolleri, 700’ü aşkın akaryakıt istasyonu, 10 akaryakıt depolama tesisi, 4 LPG tesisi ve 150 bin metreküpün üzerindeki akaryakıt depolama kapasitesi ile Türkiye akaryakıt dağıtım sektöründeki ilk 5 şirketten biri oldu.

Türkiye Petrolleri ve Turkuaz Petrol tarafından gerçekleştirilen iftar yemekleri ile akaryakıt sektöründe ilk defa kısa zaman içerisinde yapılan ve katılımın yoğun olduğu büyük bir organizasyona imza atılmış, ülkenin dört bir yanı ziyaret edilmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu