Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Tanıtım Toplantısı

İlk kez düzenlenecek Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Tanıtım Toplantısı, 14 Eylül 2018, Cuma günü Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleşecek.  

Milli güvenlik açısından kritik öneme sahip yerli savunma sanayi, 6 milyar dolarlık üretim gücüyle de ekonomik büyümemize can suyu olmaya hazırlanıyor. MÜSİAD Ankara, Türkiye’nin istikrarlı büyümesi ve sanayinin teknolojik alt yapısının gelişmesinde kilit rol oynayan savunma sanayini, sektörün üssü kabul edilen Ankara’da konuşmak için önemli bir Zirve düzenliyor.

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı’nda önemli bir yer tutan savunma sanayi, Ankara’da ilk kez düzenlenecek Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde tüm tarafların katılımıyla tartışılacak.

1.Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin tanıtım toplantısı; 14 Eylül 2018, Cuma günü Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleşecek. Toplantıda hem yüksek teknoloji içeren hem de ulusal güvenlik ve ekonomi için büyük önem taşıyan savunma sanayi ve Zirve’nin detayları konuşulacak.

Üretim gücü 6 milyar doları aşan Türk savunma sanayi, 10 kat daha fazla büyüme potansiyeline de sahip…

Türk savunma sanayi, son 16 yılda yaklaşık 5 kat büyüyerek 6 milyar doları aşan üretim gücüne ulaştı. Sektörün ülkemizin ihtiyacını karşılama ve ihracat potansiyeli düşünüldüğünde, 10 kat daha fazla büyüme potansiyeline de sahip. Sektörün önemi, gelişme potansiyeli, öncelikli sorunları, gelişmesi için öneriler ve I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi hakkında detaylı bilgi, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ile MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Altunbaş tarafından düzenlenecek basın toplantısıyla paylaşılacak.

I.Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi

Türkiye’nin en büyük savunma sanayi üreticileri, sektörün alt yüklenicileri, akademisyenler, orduda görevli kıdemli karar vericiler, teknoloji uzmanları, askeri denetim ve sınır kontrolü uzmanları I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde tek çatı altında buluşuyor. Zirve, 2-3 Ekim 2018 tarihlerinde Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleşecek. Askeri radar ve sınır güvenliği konusunda en son teknoloji ve hizmetlerin görülüp test edilmesi ve birbirleriyle kıyaslanması için önemli bir platform oluşturan Zirve, savunma sanayi için üretim yapan sektör devleriyle küçük ve orta ölçekli firmaların da buluşma noktası olacak. Zirve’de stratejik iş birliği anlaşmalarının yapılması, iş bağlantılarının kurulması, ortak akılla iş fikirlerinin geliştirilmesi bekleniyor.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Zirve davet yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Savunma Sanayi Müsteşarlığı himayelerinde I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi ilk defa 2 – 3 Ekim 2018 tarihinde MÜSİAD Ankara tarafından Ankara’da düzenlenecektir.

Sınır gözetimi ve tespit stratejilerinin güçlendirilmesi, askeri radar ve mobil radar teknolojileri ve yerli sanayiimizin bu doğrultudaki çalışmaları, veri merkezi, sınır video gözetim sistemleri, kamuflaj ağlar, patlamaya dayanıklı özel yapılar, insanlı ve insansız araçların ve biyometrik teknolojilerin etkin bir şekilde kullanımı ve kara, deniz ve hava sınırlarına yönelik tehditlere ilişkin farkındalığın arttırılması, bu uluslararası etkinliğin merkezinde yer alan konulardır. Tüm bu konular, sınır güvenliğine ve askeri radar teknolojilerine ilişkin en son yenilikler ve gelişmeler hakkında konuşma yapacak askeri yetkililer, sınır kontrolü ve gümrük görevlileri, çözüm üreticiler ve teknoloji uzmanları tarafından ele alınacaktır.

Terörle mücadele, malların dolaşımının kontrolü ve uluslararası sınırlardaki personelin izlenmesi gibi tehdit yaratan birçok unsur nedeniyle dünyanın dört bir yanından devletler, bu tehditlerin yol açtığı zorluklarla durmaksızın mücadele etmekte, bu doğrultuda askeri radar teknolojilerine ve sınır güvenliğine yönelik yatırımlarını sürdürmektedirler.

Giderek artan ve ortaya çıkan yeni güvenlik tehditleriyle mücadele amacıyla sürekli geliştirilen ve piyasaya sunulan yeni ürünler ve teknolojilerle birlikte, küresel sınır güvenliği pazarının da toplam değeri aylık 20 milyar £ olmuştur.

Bu doğrultuda askeri radar sistemleri ve sınır güvenliğine yönelik çalışan bütün profesyonellerimizi, akılda kalıcı bir deneyim yaşatmayı umduğumuz zirvemizde görmekten mutluluk duyacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu