ULUSLARARASI TEMİZ KÖMÜR ZİRVESİ | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

ULUSLARARASI TEMİZ KÖMÜR ZİRVESİ | Enerji ve Maden Dergisi

6 Şubat 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Kömür Üreticileri Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, 22-23 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Kömür üretimi ve enerji sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar ile kamu kuruluşlarından temsilcilerin bir araya geleceği Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, 22-23 Mart tarihlerinde İstanbul Pullman Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteği ile Kömür Üreticileri Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi’nin açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak yapacak.

Başta kamu otoritesi, kömür üretici ve enerji firmaları sahipleri olmak üzere sektöre kaynak sağlayan ve hizmet sunan pek çok firmayı bir araya getirecek olan Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi’nde iki gün boyunca kömür endüstrisi her boyutuyla ele alınacak. Zirve, üretici ve tedarikçi firmalara birebir görüşmeler ve işbirlikleri için önemli bir fırsat sunacak. Zirveye yerli firmaların yanı sıra Kanada, Çin, Hindistan, Malezya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan da sektör temsilcileri ve firma sahipleri katılacak.

“Yerli Temizdir”

“Yerli Temizdir” sloganıyla ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak Kömür Üreticileri Derneği Başkanı Muzaffer Polat, “Yerli kömür üretimi, enerjide dışa bağımlılığın ve cari açığın azaltılmasında üsleneceği rol,  yaratacağı ekonomik katma değer ve istihdam ile büyük önem teşkil ediyor. Ülkemiz kömür madenciliğinin gelişmesine öncülük etmek misyonunu üstlenen Kömür Üreticileri Derneği olarak bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, inanıyoruz ki sektör için önemli bir açılım yaratacak ve gelecek yıllarda da uluslararası boyutta etkili bir platform olacak.

Yerli ve yabancı yaklaşık 1000 sektör temsilcisini ağırlayacağımız, kömür madenciliği ve santral teknolojilerindeki son gelişmeleri değerlendireceğimiz zirvede kömür üretimindeki çevreci yaklaşımlar ve teknolojiler alanının uzmanları tarafından detaylı olarak ele alınacak.” dedi.

Zirvenin aynı zamanda üretici ve tedarikçi firmaların işbirlikleri yapmasına aracılık edeceğini belirten Başkan Muzaffer Polat, “Derneğimiz üye şirketlerinin karar verici temsilcileri, kömür madenciliği ve termik santrallere ürün ve/veya hizmet sunmak isteyen tedarikçiler ile iki gün boyunca yüz yüze görüşmelerde bir araya gelecek. Bu sektör açısından bir ilk.” dedi.

DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri