Son Haberler

VIII.ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU

VIII.Ulusal Aydınlatma Sempozyumu,  21-22 Ekim 2015 tarihlerinde Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile İzmir’de gerçekleştirilecek.

2001 yılından bu yana her iki yılda bir Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenen ‘Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nun sekizincisi 21-22 Ekim 2015 tarihlerinde IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi etkinliği kapsamında İzmir’de gerçekleştirilecek.

Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi kapsamında ayrı bir etkinlik olarak gerçekleştirilen Sempozyumda, 2009 yılından itibaren enerji, elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma gibi meslek alanını doğrudan ilgilendiren konular yer alıyor. Sempozyumda sektörün sorunlarının, teknolojik gelişmelerin tartışıldığı, uygulayıcı, üretici, düzenleyici ve tasarımcılarıyla bir arada olduğu ortamlar yaratılıyor.

Sergide Yer Alma Olanağı

Aydınlatma Türk Milli Komitesi birlikteliği ve Sempozyum Yürütme Kurulu ile Bilim Kurulunun katkılarıyla 21-24 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek olan Sempozyum ile birlikte aydınlatma sektöründe yer alan firmalar, düzenlenecek sergide yer alma olanağı bulmaktadır. Belirtilen konulardaki teknik ve idari bildirilerin yanı sıra uygulamacıların, ulusal ve uluslar arası firmaların uygulama projelerini sunarak, sergi katılımcısı ya da izleyici olarak Sempozyum’da yer almaları arzu edilmektedir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve bağlı birimleri, Türk Standartları Enstitüsü, Üniversiteler, Elektrik Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Aydınlatma Türk Milli Komitesi, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği ve sektörel firmaların davet edildiği etkinliğe tüm sektör bileşenlerinin katılımı bekleniyor.

Konular

Etkinliğin Görme ve Renk, Işık ve Işınım Ölçüleri, İç Aydınlatma, Dış Aydınlatma, Fotobiyoloji ve Fotokimya, Görüntü Teknolojisi, Aydınlatma Otomasyonu, Kentsel Aydınlatma ve Işık Kirliliği, Yapı Yüzü Aydınlatması, Spor Tesisleri Aydınlatmaları, Yol, Tünel Aydınlatmaları, Ulaşımda Aydınlatma ve Sinyalizasyon, LED Teknolojileri ve Aydınlatma alanındaki çalışmalara, karşılaşılan sorunlara yanıt üretecek nitelikte olması hedeflenmektedir.

aydınlatma_sempozyum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu