WINDENERGY HAMBURG 2016 BAŞLIYOR | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

WINDENERGY HAMBURG 2016 BAŞLIYOR | Enerji ve Maden Dergisi

27 Eylül 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

“WindEnergy Hamburg” 27-30 Eylül tarihleri arasında rüzgar sektörünün temsilcilerini bir araya getirecek.

Hamburg Messe ve Avrupa Rüzgar Enerji Birliği (WindEurope) tarafından organize edilen “WindEnergy Hamburg” 27-30 Eylül tarihleri arasında Hamburg’ta ikinci kez açılıyor. Rüzgar sektörünün temsilcilerini ağırlayacak olan fuarda karasal ve deniz üstü rüzgar enerjisi endüstrisindeki gelişmeler, yenilikler sergilenecek.

Yaklaşık 34 ülkeden 1200’ün üzerinde katılımcısı olacak fuar 65.000 m2 gibi oldukça geniş bir alanda yapılıyor. Rüzgar enerjisi alanında yeni teknolojiler, yeni ürünler ve iş fırsatları için uzmanların ve karar vericilerin uluslar arası buluşma noktası olacak.

Türk Kültürünü Yansıtan Öğeler Yer Alacak

Türkiye’yi temsilen fuarda yer alan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), aralarında milletvekillerinin de bulunduğu 25 kişilik bir heyetle fuara katılacak. Her sene olduğu gibi TÜREB standında ebru sanatı, kaligrafi, Türk kahvesi ve lokum ikramı gibi kültürümüzü yansıtan öğelere de yer verilecek.

Rüzgar endüstrisinde yerli üretimin payını yükseltmenin yanında, Türk sanayicilerinin dünya pazarında da payını arttırmasını hedeflediklerini belirten TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, bu nedenle Türk rüzgar endüstrisi için WindEnergy Hamburg’un önemli olduğunu söyledi. Teknolojik gelişmeler, yeni iş modelleri ve dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri ile alışveriş yapmak için önemli bir platform olduğunu vurguladı.

“WindEurope” Konferansı da Hamburg’ta

Wind Energy Hamburg’a paralel olarak aynı tarihlerde “WindEurope” konferansı da Hamburg’ta yapılacak. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin geleneksel toplantılarından olan “WindEurope” konferansı fuar alanının yakınındaki Hamburg Kongre merkezinde gerçekleşecek.

28 Eylül’de Türkiye özel oturumunda Türkiye’deki rüzgar sektörü iş fırsatlarının konuşulacağını belirten Mustafa Serdar Ataseven, bu oturuma ilginin büyük olacağını beklediklerini ifade etti. Özel oturumda TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven moderatörlüğü üstlenirken, WindEurope CEO’su Giles Dickson, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, EnBW Holding CEO’su Marcel Decai, Siemens Rüzgar Enerji Bölüm Direktörü Hakan Yıldırım, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Direktörü Fatih Altunyuva yer alacak.

Daha detaylı bilgi için http://www.windenergyhamburg.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri