Son Haberler

WPC CO-HOST SPONSORU SOCAR

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek 22. Dünya Petrol Kongresi (WPC), Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın Co-Host sponsorluğunda  9-13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Enerji sektörünün en büyük buluşması olan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenecek 22. Dünya Petrol Kongresi, SOCAR’ın Co-Host sponsorluğunda 9-13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın Co-Host sponsorluğunda düzenlenecek olan 22. Dünya Petrol Kongresi’ne (WPC), yerli ve yabancı üst düzey yetkililer katılacak. Etkinlikte, SOCAR Yönetim Kurulu Başkanı Rövnag Abdullayev ve SOCAR Türkiye Operasyon Başkanı Emil Eminov konuşmacı olarak yer alacak.

Kongre Teması: Enerji Geleceğimize Köprüler

1933 yılından itibaren düzenlenen ve dünya enerji sektörünün en büyük buluşması olarak kabul edilen Dünya Petrol Kongresi (WPC), Türkiye’de ‘Enerji Geleceğimize Köprüler’ temasıyla düzenleniyor. Kongreye siyaset dünyası ile yerli ve yabancı şirketlerin üst düzey yöneticilerini de kapsayan 5 binin üzerinde katılımcı bekleniyor.

Kongrede Öne Çıkacak Konular

22.Dünya Petrol Kongresi kapsamındaki yuvarlak masa toplantıları, çalışma grupları ile teknik forumlar ve panellerde; petrol sektörü ile konvansiyonel ve konvansiyonel olmayan enerji kaynaklarının geleceği, enerji verimliliğine yönelik küresel politikalar, altyapı ve yatırım imkânları ile düşük karbonlu çözümler ele alınacak.

Kongreye SOCAR ve SOCAR Türkiye’den de en üst düzeyde katılım gerçekleşecek. SOCAR Yönetim Kurulu Başkanı Rövnag Abdullayev, 10 Temmuz’da ‘Enerji Geleceğimize Köprüler İnşa Etmek’ temasıyla düzenlenecek oturumda bir konuşma yapacak. SOCAR Türkiye Operasyon Başkanı Emil Eminov’un da konuşmacı olarak yer alacağı kongreye, SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev ile SOCAR Türkiye CEO’su Zaur Gahramanov da katılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu