Son Haberler

YAPTIRIMLAR SONRASI İRAN VE BÖLGESEL ENERJİ JEOPOLİTİĞİ

Türkiye Enerji Vakfı’nın hazırladığı “Yaptırımlar Sonrası İran ve Bölgesel Enerji Jeopolitiği” başlıklı rapor sunumu ve paneli 25 Şubat 2016 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

“Yaptırımlar Sonrası İran ve Bölgesel Enerji Jeopolitiği” başlıklı rapor sunumu ve paneli, Türkiye Enerji Vakfı’nın (TENVA) ev sahipliğinde 25 Şubat 2016 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin enerji bürokrasisinin yanı sıra konuyla ilgili akademisyenlerin de katılımıyla zenginleşecek özel tanıtım toplantısında rapor yazarı Serhan Ünal sunum gerçekleştirecek. Panel kapsamında ‘enerji sektörü‘nün ve akademinin önde gelen isimleri çalışmayla ilgili yorumlarını ve İran ve bölgesel enerji jeopolitiği ile ilgili görüşlerini paylaşacak.

“Yaptırımlar Sonrası İran ve Bölgesel Enerji Jeopolitiği” rapor çalışması; nükleer anlaşma sonrası, uygulanan yaptırımların kaldırılmasıyla birlikte küresel enerji piyasalarına geri dönen İran’ı kapsamlı bir şekilde inceleme imkânı sunuyor. Bu durumun, düşük petrol fiyatları sebebiyle zaten gergin olan enerji jeopolitiğindeki muhtemel etkileri de, başta Türkiye olmak üzere bütün bölge için önem taşıyor. Raporda, önce İran’ın iç enerji sektörü petrol, doğalgaz ve elektrik olarak kısa ve uzun vadedeki görünümleri açısından inceleniyor. İkinci kısımda ise, İran’ın dış politikası ile enerji sektörü arasındaki ilişki temelinde, ülkenin Türkiye, Azerbaycan, Avrupa Birliği, Rusya, Çin, Pakistan ve Hindistan ile enerji jeopolitiği kapsamındaki ilişkilere yer veriliyor.

“Yaptırımlar Sonrası İran ve Bölgesel Enerji Jeopolitiği” raporu etkinlik gününde katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.

TARİH: 25 Şubat 2015 Perşembe, SAAT: 09.15 – 12.45

YER: The Green Park Otel – Ankara, Türkiye

Katılım durumunuzu teyit ediniz:

Telefon: +90 (312) 220 00 59,

E-Posta: info@tenva.org

tenva_iran

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu