Son Haberler

YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN KÜRESEL HEDEFLER

Kimsenin geride bırakılmadığı bir dünya hedefiyle 14 yıllık bir geri sayıma başlayan Dünyanın 2030 yılına kadar açlığı sonlandırmak, iklim değişikliğini geriye çevirmek ve eşitsizliklerle savaşmak için bir planı var: Birleşmiş Milletler’in belirlemiş olduğu Küresel Hedefler.

Birleşmiş Milletler, Küresel Hedefler Haftasını Kutluyor. Dünyanın 2030 yılına kadar açlığı sonlandırmak, iklim değişikliğini geriye çevirmek ve eşitsizliklerle savaşmak için bir planı var: Birleşmiş Milletler’in belirlemiş olduğu Küresel Hedefler…

Konu hakkında UNDP Türkiye’den yapılan açıklama şöyle:

“Küresel Hedefler, Eylül 2015’te 193 ülke tarafından kabul edildi ve şimdi bu hedefleri gerçekleştirmek için herkesin yardımına ihtiyaç var.

Küresel Hedefler kamuoyu kampanyasının temel hedefi, herkesin bu hedefler hakkında bilgi sahibi olması ve bunun yanında her yıl Eylül ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu açılışı sırasında dünya liderlerinin Küresel Hedefler ile ilgili vermiş olduğu sözleri yerine getirmeyi gündemlerine alması.

Tüm bunlardan ötürü sürdürülebilir kalkınma için harekete geçmek, farkındalığı ve izlenebilirliği arttırmak amacıyla, bu yıldan itibaren, #KüreselHedefler Haftası’nı başlattık. Bu Eylül ayında, kimsenin geride bırakılmadığı bir dünya hedefi için 14 yıllık bir geri sayıma başlıyoruz.

Destek İçin 7 Yol

Peki, bu hafta çerçevesinde neler oluyor ve siz ne yapabilirsiniz? 18-24 Eylül 2016 tarihlerinde herkesin rol alabileceği birçok yol var.

İşte #KüreselHedefler haftasına destek olabileceğiniz 7 yol:

#KüreselHedefler Haftası’na destek olmak için daha fazla bilgiye globalgoals.org üzerinden de erişebilirsiniz. #KüreselHedefler haftasına katkılarınızı görmek için sabırsızlanıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu