Yaşanabilir Şehirler Tüm Yönleriyle Masaya Yatırılacak | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Yaşanabilir Şehirler Tüm Yönleriyle Masaya Yatırılacak | Enerji ve Maden Dergisi

21 Ekim 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

26 Ekim 2017 tarihinde The Marmara Taksim Otel’de gerçekleştirilecek 5. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nda başarılı şehircilik uygulamaları çerçevesinde geleceğin şehirleri masaya yatırılacak.

5.Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu, 26 Ekim 2017 tarihinde The Marmara Taksim Otel’de gerçekleştirilecek. Sempozyumda, başarılı şehircilik uygulamaları çerçevesinde geleceğin şehirleri masaya yatırılacak. Dünyadan ve Türkiye’den alanında uzman 25 konuşmacı, İstanbul gibi çok büyük bir nüfusa sahip ve iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarından en fazla etkilenen metropolleri 2050 yılında neler beklediğini ayrıntılı olarak tartışacak.

Sempozyum Başlıkları

Kamu, özel sektör, akademi ve uluslararası kuruluşlardan temsilciler “Geleceğin Şehirleri”, “Yaşam Kalitesini Artıran Çözümler”, “Akıllı Şehirler” ve “Kentsel Enerji Verimliliği” başlıkları altında bilgi, deneyim ve çözüm önerilerini paylaşacak.

Danfoss, Binalarda Enerji Verimliliği Çözümlerini Anlatacak

Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından düzenlenen Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nun beşincisi bu yıl İstanbul’da yapılacak. Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (TMA) Bölge Başkanı Levent Taşkın, sempozyumda binalarda ve şehirlerde enerji verimliliğine yönelik çözümleri paylaşacak.

Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (TMA) Bölge Başkanı Levent Taşkın da bu kapsamda, “Binalarda ve Şehirlerde Enerji Verimliliğine Yönelik Çözümler” konusundan söz edecek. Taşkın, binalarda enerji akışı kontrolü ve bölgesel enerji gibi noktalarda çözüm önerilerini paylaşacak.

Danfoss ile birlikte Arconic Foundation, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ve Trafik Hayattır gibi kurumların destek verdiği etkinlik özel sektör, uluslararası kurum ve kuruluş, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla basına açık olarak gerçekleştirilecek.

Türkiye de Uluslararası Anlaşmaları İmzaladı

2013 yılından bu yana Türkiye’de farklı kentlerin ev sahipliği yaptığı Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu daha önce İzmir ve Sakarya’da düzenlendi. Bu yılın gündeminde ise iklim, kentleşme ve yol güvenliği gibi konularda 2030 yılına kadar net hedefler koyan ve Türkiye’nin de altına imza attığı uluslararası anlaşmalarda yer alan taahhütlerin kentlerde nasıl hayata geçirilebileceği başlıkları yer alıyor.

SEMPOZYUM HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri