Son Haberler

Yatırım İçin Neden Türkiye?

Rockwell Automation Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı Neil Enright: “Türkiye pazarı devam eden büyümesiyle hala cazip bir pazar olmaya devam ediyor.”

Rockwell Automation Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı Neil Enright, Türkiye’deki yatırımlarına ve neden Türkiye’yi tercih ettiklerine ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Geçen yıl şirketimizin Türkiye’deki faaliyetlerinin 25. yılını kutladık. Birtakım zorluklara rağmen ülkedeki faaliyetlerimiz birçok alanda sürekli büyümeye devam etti ve pazar payımız arttı. Gümüş yılımızı kutlamamız Türkiye’ye olan uzun vadeli bağlılığımız ve güvenimizin bir göstergesidir. Türkiye pazarı devam eden büyümesiyle hala cazip bir pazar olmaya devam ediyor. Stratejimizi güçlendirmeye ve kaynaklarımızı Türkiye’ye yatırmaya devam etmemiz akıllı bir iş kararı olacak.”

“Türkiye teknolojiyi kucaklayan bir pazar…”

Enright, şöyle devam etti: “Türkiye otomotiv ve lastik sektörü çok büyük, ayrıca madencilik ve metal üretimi gibi ağır sanayi sektörler de var. Ayrıca Türkiye’de 20 binden fazla makine üreticisi faaliyet gösteriyor.

Ayrıca Türkiye yerel ve çok uluslu son kullanıcıların iyi bir karışımına sahip olan ve teknolojiyi kucaklayan bir pazar… Ürün, sistem ve çözümleri hem yurt içi pazar için hem de ihraç için tasarlanıyor. Her geçen gün daha fazla yerli Türk şirketin ihracat yapmak istediğini ve dünya pazarlarına açılmak istediğini görüyoruz.

Bu da Türkiye pazarını yetkinliklerimizle güçlü bir şekilde destekleyeceğimiz ideal bir sahne yapıyor. Türkiye’deki müşterilerimiz tam olarak ne istediklerini biliyor ve onları destekleyebilmek için atik olmak zorundayız.”

“Türkiye muhteşem fırsatlar sunmaya devam ediyor…”

“Mali yılı çok güçlü bir karneyle bitirdik ve müşterilerimizin ihtiyaçlarıyla pazarın dinamiklerini izleyerek bu başarıyı gelecek mali yıla da taşıyacağız. Türkiye muhteşem fırsatlar sunmaya devam ediyor.” diye belirten Enright, “Bahsedilmesi gereken en önemli gelişmelerden biri de birlikte bir laboratuvar ortamı geliştirdiğimiz İstanbul Teknik Üniversitesi ile ilişkimiz. Simülasyon ve makineler ve teknolojilerimizle donatılmış eksiksiz bir laboratuvarda öğrenciler gerçek otomasyon tecrübesi yaşayabiliyor. Bu proje iki taraf için de muazzam faydalar sağlıyor. Öğrenciler hem otomasyonu tanıyor ve deneyimliyor, biz de muhteşem genç yeteneklere erişim sağlıyoruz.

Birçok kolejde ve eğitim kurumunda kimsenin kullanmadığı laboratuvarlar var. Fakat İTÜ’deki laboratuvarımıza ne zaman ziyarete gelsek, her zaman gerçekten bir şeyler yapan öğrencilerle dolu olduğunu görüyoruz. Teknolojiye olan ilginin işimizi cazip ve güncel kıldığını görmek güzel…” diye konuştu.

Yetenekli İnsanlardan Oluşan Bir Ekip

Enright, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’deki ekibimize sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Ne yaptıklarını çok iyi biliyor ve iyi iş çıkartıyorlar, pazarı çok iyi tanıyorlar. Rockwell Automation’daki çalışma arkadaşlarımız olsun, tedarikçilerimiz veya iş ortaklarımız ve müşterilerimiz olsun, her zaman Türkiye ekibimizdeki yetenek düzeyi ve profesyonellikten hayli etkileniyorlar. Harika bir çalışma ortamı var. Kazanmaya ve büyümeye olan adanmışlık düzeyi kesinlikle altını çizmeye değer. Böyle bir ekip ve büyümeye devam eden bir pazarda ne ters gidebilir ki? Kesinlikle kalacağız!”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu