Son Haberler

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI’NA DEV YATIRIM

Orman ve Su İşleri Bakanlığının 2015 yılı yatırım programı kapsamında Yedigöller Milli Parkı’nda uygulanmaya başlanan projelerin tamamlanması ile Milli Park’a toplam 9 milyon 300 bin TL’lik yatırım gerçekleştirilmiş olacak.

Yedigöller Milli Parkı’na dev bir yatırım gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2015 yılı yatırım programında yer alan milli parkın yol çalışmaları tamamlanırken, maliyeti 3 milyon 800 bin TL olan enerji nakil hattı çalışmaları ise hızla devam ediyor.

Bolu şehir merkezi ile Yedigöller Milli Parkı arasında kalan yolun, stabilize olan 24 km’lik kısmının sıcak asfaltlama çalışması Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapıldı. Çalışmalar neticesinde gece yarısı tamamlanarak trafiğe açılan yol projesi kapsamında 5 milyon 500 bin TL harcandı.

Enerji Nakil Hattı Projesi Devam Ediyor

Yine bu güzergah üzerinde Yedigöller Milli Parkı’na ait enerji nakil hattı projesi de devam ediyor. Proje kapsamında enerji nakil hattı asfalt altına kapalı sistem olarak inşa ediliyor. Yüzde 85’lik kısmı tamamlanan projenin Aralık ayı sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Enerji nakil hattının proje maliyeti ise 3 milyon 800 bin TL.

“Alanın enerji kaynaklı sorunlarını da gidermiş olacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, son dönemlerde özellikle milli parklara büyük yatırımlar yaptıklarını kaydederek, “Yedigöller Milli Parkı’na 9 milyon 300 bin TL’lik bir yatırım daha gerçekleştirdik. Yapımını tamamladığımız yol çalışması ile milli parkımıza ulaşım kolaylaşacak. Böylece ziyaretçiler ‘milli park‘a daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşacaklar. Yine enerji nakil hattını yer altına alarak alanın enerji kaynaklı sorunlarını da gidermiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu