YENİ NESİL KULE VİNÇLER GELİYOR | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

YENİ NESİL KULE VİNÇLER GELİYOR | Enerji ve Maden Dergisi

11 Haziran 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

TeknoVinç, yeni nesil kule vinç olarak adlandırılan MDT CCS ve MDT CITY CCS modellerini Türk inşaat sektörüyle buluşturuyor.

TeknoVinç, iş ortaklığını yürüttüğü Potain tarafından geliştirilen yeni nesil ve gelişmiş kule vinç kontrol sistemi olan CCS’yi ( Crane Control System ), Türkiye’de inşaat sektörü ile tanıştırmaya hazırlanıyor. MDT CCS ve MDT CITY CCS modelleri ile Türkiye’de satışına başlanan kule vinçlerin, bu ileri teknoloji sistem sayesinde yük kaldırma performansları da artıyor.

TeknoVinç, Almanya’da düzenlenen ve dünyanın en büyük inşaat makineleri fuarı olan Bauma 2016’da POTAIN tarafından lansmanı gerçekleştirilen CCS (Crane Control System) teknolojisini, Türk müteahhitler ile buluşturuyor. POTAIN kule vinçlerin ve STROS dış cephe personel ve malzeme asansörlerinin satış-pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yılı aşkın süredir yürütmekte olan TeknoVinç, yeni nesil kule vinç olarak adlandırılan MDT CCS ve MDT CITY CCS modellerinin satışına başladı.

Şantiyelerde Kule Vinç Kullanım Ezberini Bozuyor

Potain tarafından geliştirilen yeni nesil ve gelişmiş kule vinç kontrol sistemi olan CCS (Crane Control System), şantiyelerde kule vinç kullanım ezberini bozuyor. Kaldıracağı yük miktarına göre operatörün uygun gördüğü hassasiyete veya sürate bu teknolojik sistem sayesinde erişilebildiği gibi, aynı zamanda kule vinçlerin yük kaldırma performansı da artırıyor. İşletmeye alma süresini de kısaltan bu yeni sistem sayesinde, karlılık oranını da artırmak mümkün.

Kule vincin tüm hareketlerinde çok hassas bir kontrol sağlayan CCS (Crane Control System) bilgisayar destekli “start” “stop” özelliğini de kullanıcılarına sunuyor. Bu yeni nesil kule vinç kontrol sistemi, sahip olduğu Crane Star Diag özelliği ile olası arızalar konusunda operatörleri önceden uyarabiliyor.

Kişiselleştirilmiş operatör ayarları, ergonomik operatör kabini ve kule vince ait tüm ayarların tek bir ekrandan kolaylıkla yapılabildiği “Jog Dial” özelliği ile de operatörlerin konforunu farklı bir boyuta taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri