Son Haberler

YERLİ İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜ CM-EXPO’DA

Bu yıl, “Yerli ve Milli” temasıyla öne çıkan CM EXPO İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı, 4-7 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

Yüksek teknoloji ürünü iş ve inşaat makinelerini ziyaretçileriyle buluşturacak olan CM EXPO İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı, 4-7 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde 42.000 m2 alan üzerinde 200 firmanın katılımıyla organize ediliyor.

Yerli ve Milli” temasıyla dikkat çeken Fuarda, katılımcıların tamamına yakını üretimlerini Türkiye’de yapıyorlar.

Afrikalı İşadamları Antalya’ya Çıkarma Yapıyor…

İhracat odaklı bir tarafı da bulunan fuarı, 22 Afrika ülkesinin başını çektiği; (Sierra Leone, Togo, Burkina Faso, Nijer, Cibuti, Uganda, Kenya, Senegal, Ruanda, Brundi vs.) tamamı sahra altı ülkelerden, inşaat makineleri satışı yapan ithalatçı firmalar ve büyük inşaat firmalarından oluşan 400 kişilik alım heyeti de ziyaret ediyor. Alım heyeti, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle fuarda katılımcılarla ikili iş görüşmelerinde bulunuyor.

Afrika’nın yanı sıra Suudi Arabistan, Kazakistan, İran, Irak, Afganistan, Umman ve Gürcistan’dan yüzlerce ziyaretçinin ilgi gösterdiği fuar ile Konyalının vincini Kenya’ya, Ankaralının makinesini Ugandalıya pazarlama imkânı sağlanıyor.

Fuara Büyük Destek!

Yerli iş ve inşaat makinesinin Türkiye içinde kullanımını arttırmak, yıllık 5 milyar dolara yakın ithalatı azaltmak ve Türkiye’nin 1,4 milyar dolar seviyesindeki 120 ülkeye yaptığı ihracatı arttırıp geliştirmek amacıyla yapılan fuarı Vinçder, Platformder, Agrega Üreticileri Birliği, Ostim Kauçuk Kümelenmesi, ORSİAD gibi sektör dernekleri destekliyor.

Bununla birlikte başta Anfaş Fuar Merkezi olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Organize Sanayi Bölgesi,  Kemer, Akdeniz ve Yeşil Antalya Sanayi Siteleri fuar ziyaretçi çalışmalarında etkin rol oynuyor.

Fuarda Ziyaretçileri Neler Bekliyor?

Mermer ocaklarında ve hafriyat işlerinde kullanılan iş makinesi ve yedek parçaları, beton makineleri, asfalt ve yol makineleri, tünel makineleri, maden makineleri, kum ve taş ocakları ekipmanları, beton boru ve briket makineleri, araç üstü ekipmanlar, belediye araçları, itfaiyeler, vinç, platform, forklift, taşıma ve kaldırma ekipmanları, iskele ve kalıp sistemleri, çelik konstrüksiyon sistemleri, depo ve raf sistemleri, jeneratör, kompresör ve transformatörler, kauçuk parçalar, motorlar, redüktörler, alçı tesisleri ve kaynak makinelerine dair her şeyi bu fuarda bulabilirsiniz.

http://www.cm-expo.com/ziyaretci-form.html adresinden fuara ücretsiz davetiye temin edebilir ve bu muhteşem buluşmayı canlı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu