Yerli Üretimin Önü Açılmalı! | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Yerli Üretimin Önü Açılmalı! | Enerji ve Maden Dergisi

28 Mayıs 2018
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , , ,

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan: “Yerli üretimin önü açılmalı. Bu sayede sadece inşaat sektörü değil birçok sektör bu durumdan beslenecektir.”

İnşaat sektörünün ivme kazanması için dışa bağımlılığın azaltılması gerektiğinin altını çizen Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, “Yerli üretimin önü açılmalı. Bu sayede sadece inşaat sektörü değil birçok sektör bu durumdan beslenecektir.” açıklamasında bulundu.

İnşaat sektörü ile ülke ekonomisinin gelişiminin üretime ve dış bağımlılığı azaltmaya bağlı olduğunu kaydeden Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan “İnşaat sektörünün ivme kazanması ve bu durumun Türkiye ekonomisi için katma değer sağlaması için sektörel dışa bağımlılıkların azaltılması gerekiyor. Bu sayede Türk ekonomisi değerine değer katacaktır.” dedi.

“Demir ve çimento fiyatlarında her yıl yaşanan artış inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor…”

Demir ve çimento fiyatlarında her yıl yaşanan artışın inşaat sektörünü olumsuz etkilediğini anlatan Tolga Ülkealan; “Demir veya çimento fiyatının dolara endeksli olmaması lazım. Daire içinde kullandığımız ürünlerde olabildiğince yerli ürün kullanırsak dışa bağımlılığımızı azaltmış oluruz. Bir diğer önemli konu ise; KDV muhakkak daha adil kademelendirilmeli. Bu kademelendirilmeler yapılırken de adil bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Haksız rekabet önlenmeli.” ifadelerini kullandı. “Kaçak işçi çalıştırarak kazaların yaşanması yine devlet tarafından önlenmeli.” diyen Ülkealan, işçi güvenliği noktasının da yeniden gözden geçirilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri