Son Haberler

Yerli Üretimin Önü Açılmalı!

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan: “Yerli üretimin önü açılmalı. Bu sayede sadece inşaat sektörü değil birçok sektör bu durumdan beslenecektir.”

İnşaat sektörünün ivme kazanması için dışa bağımlılığın azaltılması gerektiğinin altını çizen Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, “Yerli üretimin önü açılmalı. Bu sayede sadece inşaat sektörü değil birçok sektör bu durumdan beslenecektir.” açıklamasında bulundu.

İnşaat sektörü ile ülke ekonomisinin gelişiminin üretime ve dış bağımlılığı azaltmaya bağlı olduğunu kaydeden Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan “İnşaat sektörünün ivme kazanması ve bu durumun Türkiye ekonomisi için katma değer sağlaması için sektörel dışa bağımlılıkların azaltılması gerekiyor. Bu sayede Türk ekonomisi değerine değer katacaktır.” dedi.

“Demir ve çimento fiyatlarında her yıl yaşanan artış inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor…”

Demir ve çimento fiyatlarında her yıl yaşanan artışın inşaat sektörünü olumsuz etkilediğini anlatan Tolga Ülkealan; “Demir veya çimento fiyatının dolara endeksli olmaması lazım. Daire içinde kullandığımız ürünlerde olabildiğince yerli ürün kullanırsak dışa bağımlılığımızı azaltmış oluruz. Bir diğer önemli konu ise; KDV muhakkak daha adil kademelendirilmeli. Bu kademelendirilmeler yapılırken de adil bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Haksız rekabet önlenmeli.” ifadelerini kullandı. “Kaçak işçi çalıştırarak kazaların yaşanması yine devlet tarafından önlenmeli.” diyen Ülkealan, işçi güvenliği noktasının da yeniden gözden geçirilmesinin gerekliliğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu