Son Haberler

YEŞİL ENERJİ LİDERİ GÜRİŞ’TEN BİR İLK DAHA…

GÜRİŞ Holding, Türkiye’nin jeotermal enerji sektöründe ilk “dual-flash” teknolojili jeotermal enerji santrali (JES) olan 25 MW kapasiteli EFE 7 JES’in yapımını tamamladı.

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak için yeşil enerji lideri GÜRİŞ’ten bir ilk daha… Türkiye’nin jeotermal enerji sektöründe ilk “dual-flash” (Çift kademeli buharlaştırma) teknolojili jeotermal enerji santralini kuran GÜRİŞ Holding, Türkiye’nin yerli kaynaklarla kurulu gücünü artırmayı hedefleyerek en verimli ve lider jeotermal enerji santrallerinin yatırımlarına devam ediyor.

Aydın Germencik ilçesinde, 25 MW kapasiteli EFE 7 Jeotermal Enerji Santrali’nin yapımı tamamlandı. Devreye alınmasıyla yılda 200.000.000 kWs elektrik üretilecek olup, 85.000 hanenin elektrik ihtiyacı milli kaynaklar kullanılarak karşılanmış olacak.

2000 yılından beri yenilenebilir enerji alanında yatırımlarını devam ettiren GÜRİŞ Holding, faaliyete geçirmiş olduğu EFE 6 Jeotermal Enerji Santrali’nden sonra hizmete açtığı EFE 7, jeotermal enerji alanında toplam kurulu gücünü 210 MW’ a çıkartmış olacak.

GÜRİŞ, 9 Rüzgâr Enerji Santrali, 7 Jeotermal Enerji Santrali ve 6 Hidroelektrik Santrali ile toplamda 22 Yeşil Enerji Santrali ile 828 MW kurulu güç kapasitesine ulaşmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu