Son Haberler

Yeşilin Babası, CNR Emlak Zirvesi’ne Damga Vuracak

23 Kasım’da düzenlenecek CNR Emlak Zirvesi’nde; Yeşilin Babası olarak bilinen “God Father of Green” lakaplı Jerry Yudelson, önümüzdeki on yıllık süreçte yeşil kentler yaratmak için gayrimenkul sektörünün neler yapması gerektiğine vurgu yapacak.

CNR Holding ev sahipliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’nin destekleriyle bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan “CNR Emlak Zirvesi” 23 Kasım’da CNR Expo Yeşilköy’de kapılarını açacak. Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası emlak fuarı CNR Emlak Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen CNR Emlak Zirvesi’nde 30’un üzerinde konuşmacı, 25 ülkeden 500’ü yabancı, toplam 1200 katılımcı ile 23 Kasım’da buluşacak.

Yudelson, ‘Sürdürülebilir Şehirciliğin Geleceğini’ Anlatacak

2.CNR Emlak Zirvesi’nin “keynote konuşmacısı” yeşil binalar üzerine 14 kitap yazan, 100’den fazla konferansta keynote konuşmacısı olan ve 25 yıllık tecrübesi ile LEED sisteminde yaklaşık 4000 inşaat sektörü profesyonelini eğiten, “God Father of Green” (Yeşilin Babası) lakaplı Jerry Yudelson “Sürdürülebilir Şehirciliğin Geleceği’’ ana başlıklı konuşmasını yapacak. Jerry Yudelson, önümüzdeki on yıllık süreçte sürdürülebilir kentler yaratmak için gayrimenkul sektörünün neler yapması gerektiğine vurgu yapacak. Sürdürülebilir şehirciliğin ileriye götürülmesi için işletmeler, sivil toplum kuruluşları ve hükümetler tarafından atılabilecek 5 adımı açıklayacak.

Zirve Öncesinde Gayrimenkul Sektörüne Yön Veren İsimler Bir Araya Geldi

“Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı” konulu zirve öncesi İstanbul’da düzenlenen toplantıda; CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, TEMFED Başkanı Hacı Ali Taylan, REIDIN Genel Müdürü Kerim Alain Bertrand, Omurga Capital Partners Genel Müdürü Oğuz Kösebay, GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur ve MRESCO Genel Müdürü Oya Zingal gibi sektörün duayen isimleri bir araya geldi.

Türkiye’nin lokomotif sektörleri olan emlak ve gayrimenkul sektörlerinin küresel pazara tanıtımının bir ülke meselesi olduğuna vurgu yapan CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, “Biliyorsunuz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Şehircilik Şurası’nda çok önemli bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın ana başlıklarından biri de şehirlerdeki yeşil alanlar üzerine oldu. Cumhurbaşkanımız, ‘Dikkat edin yeşillik ararsanız nerede bulursunuz? Mezarlıkların olduğu yerde bulursunuz. Bunun dışında maalesef. İstanbul’da selviyi Karacaahmet Mezarlığı’nda bulursun, onun dışında bulamazsınız. Bu hale geldik’ dedi. Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi şehirlerimiz beton yığınına döndü veya dönmek üzere. CNR Holding olarak, bu bilinçle, dünya çapında tanınmış, yeşilin babası lakabını almış Jerry Yudelson’u zirveye davet ettik. Keynote konuşmacımız Yudelson, “Sürdürülebilir Şehirciliğin Geleceği’’ başlıklı konuşmasında yeşil binaların insan hayatındaki önemi ve yeşil binaların geleceğinin yanı sıra yatırımcılara yeşilden nasıl para kazanacaklarını anlatacak.” dedi.

Türkiye’ye Yabancı Yatırımcı Çekmenin Yolları Aranacak

“Zirvede uluslararası yatırımcı ve sektör profesyonellerinin perspektifinden Türkiye’nin sektördeki önemi özel başlıklarla tartışılacak.” diye konuşan Şenel, şöyle devam etti: “CNR İstanbul Emlak Zirvesi; Türkiye’nin lokomotif sektörleri olan emlak ve gayrimenkul sektörlerinin küresel pazara tanıtımının bir ülke meselesi olduğu bilinciyle, katılımcı olarak belirlediği uluslararası gayrimenkul, yatırımcı ve finans uzmanlarının bir araya getirildiği, sektördeki dinamiklerinin ele alındığı önemli bir platform.”

GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur’un CNR Holding’e, sektörün geleceğine yön veren CNR Emlak Fuarı ve Zirvesi’ni düzenlediği için teşekkür ettiği toplantıda MRESCO Genel Müdürü Oya Zingal ise, “Yatırımcılarımızı körfez sermayesi oluşturuyor. Fonumuz 2008 yılından beri Türkiye’de varlığını sürdürüyor ve burada ciddi yatırımlar yapıyoruz. Yatırımcıları neden İngiltere’ye değil de Türkiye’ye yatırım yapmaları gerektiğine ikna etmeye çalışıyoruz. Para stabiliteyi sever bunu unutmamız gerekiyor.” dedi.

Türkiye’nin En Önemli Projeleri Aynı Çatı Altında

CNR Expo Yeşilköy’de organize edilecek olan Türkiye’nin tek uluslararası emlak ve gayrimenkul fuarının bu yılda yoğun ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor. Fuara yerli ve yabancı 25 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Aralarında Rusya, İran, BAE, Suudi Arabistan, Katar başta olmak üzere 50’nin üzerinde ülkeden yatırımcıları ağırlayacak olan CNR Emlak Fuarı’nın bu yılki yeni pazarları Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Afganistan, Cezayir ve Fas olacak. Fuar, Türkiye’nin en önemli projelerini aynı çatı altında buluşturacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu