Son Haberler

Yılbaşı Öncesi Yatırım İçin Doğru Zaman!

İnşaat sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendiren Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, “Yatırım açısından şu an çok doğru bir zaman” diye konuştu.

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, inşaat sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Yıldırım, yılbaşı öncesi, yatırım yapmak isteyen vatandaşlar için “en uygun zaman dilimi” vurgusu yaptı.

İnşaat sektörüne dair görüşlerini aktaran Zafer Yıldırım, “2016-2017 yıllarında yaşanan ve ekonomik açıdan sıkıntıya sokan durumlara rağmen, ülkemiz her zorluğun üstesinden geldi. Birlik ve beraberlikle biz yatırımcılar pes etmedik.

Ülkemize ve ekonomisine güvendik. Yatırımlarımıza devam ettik. Bu durum da Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörünün kalkınmasına neden oldu. Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde iç talebin canlanması ve ihracatın katkısıyla yüzde 5 büyüme sağladı. 2016 yılının sonundaki yüzde 2.9’luk büyümeden sonra yüzde 5 büyüme çok önemli bir başarı.” ifadelerini kullandı.

Yılbaşı Sonrası Fiyatlar Yükselecek

İçinde bulunduğumuz zaman diliminin yatırım için uygun olduğunun önemle altını çizen Yıldırım, “Yatırım açısından şu an çok doğru bir zaman. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın korkmadan ve çekinmeden yatırım yapabilmeleri için bir fırsat. Yatırım için sadece konut projelerine yönelmenin doğru olmadığı düşüncesindeyim. Ticari projelerden satın alınan gayrimenkulün, yüksek kira getirisi konutlara oranla ciddi fark yaratıyor. Yatırımcıların son zamanlarda ticari projelere yaptıkları yatırımlarla da geleceğe güvenle bakacağının altını çizmek istiyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu