Yazarlarımız

EDİTÖRDEN

Türkiye’de özellikle son dönemde yaşadığımız sıkıntılar, kayıplar ve bir o kadar büyük acılar nedeniyle buruk başladığımız bahar aylarına renk katacak yeni sayımızı sizlerle paylaşabilmenin onurunu yaşıyoruz. Değerli konukları, sektöre yön veren konuları ile Enerji ve Maden’in bahar sayısı, üzerimizdeki rehaveti kaldıracak yepyeni yüzler, başucu kaynağı olacak fikirler içeren yazılar, yatırım hedeflerine yön verecek konularıyla okuyucularını buluşturuyor.

Kapsamlı bir içerikle beğenilerinize sunduğumuz Enerji ve Maden, dosya konularıyla da dikkat çekiyor. Yeni sayımız ile Etiyopya ve Nijerya özelinde Türk firmaları için Sahra altı Afrika ülkelerindeki yatırım olanaklarını değerlendiriyor, yatırımcılarımıza ilham verecek fuar ve organizasyonları da ilginize sunuyoruz. İnşaat, üretim sanayi, enerji ve maden sektöründe yaşanan sorunlara, eleştiri, öneri ve beklentilere de değinmeden geçemiyoruz.

Başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Fatma Güldemet Sarı olmak üzere bizleri kırmayıp, sektöre ilişkin sorularımızı içtenlikle yanıtlayan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz. Sektöre hizmet veren çok önemli kurum, kuruluş, birlik ve dernek başkanlarını da ağırladığımız sayfalarımızda bahsi geçen konularla, Türkiye’nin sahip olduğu doğal ve yenilenebilir kaynaklar, enerji ve maden alanındaki zenginlikler, ayrıca üretim kapasitesi değerlendirildiğinde ne kadar güçlü bir ülke olduğunu, bu nedenle de uluslararası arenada kendi başına buyruk olmadan ama özgür iradesiyle dimdik ayakta kalabilecek potansiyele sahip olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Bu alanda ülkemize hizmet veren tüm kişi ve kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür etmeyi de bir borç biliyoruz.

Bilgi birikimleri ile bizlere yol gösteren değerli yazarlarımıza duyduğumuz minneti her zamanki gibi belirtmek isteriz. Bununla birlikte 12.sayımızda bizlere eşlik etmeye başlayan Avukat Hayri Özsoy’a da Hukuk Köşesi’nde siz değerli okuyucularımızın hukuk alanında merakını giderecek yazıları, sormak istediğiniz hususlara ilişkin yanıtları için özel bir bölüm ayırdığımızı hatırlatmak istiyoruz. Yazarımızın elektronik posta adresinden ulaştırabileceğiniz sektöre ilişkin hukuki problemlerinize vereceği yanıtları, dergimizin Hukuk Köşesi’nde okuyabilirsiniz.

Daha güzel, huzurlu, sağlıklı ve mutlu yarınları yaşamak umuduyla…

Meryem YAĞIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu